Free Porn

Autentické príbehy, nadčasové témy

O titul OFFICE ROKA zabojuje tento rok rekordný počet firiem

- Reklama -

Scenáre hromadnej konverzie kancelárií na byty sú skôr výnimkou, ako trendom. Jasným dôkazom toho, že ľudia chcú stále pracovať v inšpiratívnych priestoroch, je aj rekordný počet prihlásených firiem do súťaže OFFICE ROKA. Najviac je medzi nimi zastúpený sektor informačných technológií.

  • Rekordných 48 prihlásených

Medzi víťazmi minulých ročníkov OFFICE ROKA figurujú napríklad IT firmy, reklamná agentúra, ale aj  právnická kancelária. Rovnako pestré je zastúpenie aj v aktuálnom ročníku súťaže. Až jedenásť firiem je zo sektoru IT, a to aj s presahom do farmácie, marketingu, poradenstva, ľudských zdrojov a vývoja aplikácií. Sedem nominovaných reprezentuje sektor spojený s architektúrou, dizajnom, tvorbou interiérov či real estate. Päť spoločností je z retailového sektoru, štyri z finančných a poisťovacích služieb. „Medzi ďalšími prihlásenými sú aj advokátske kancelárie, médiá a vydavateľstvá, logistické, špedičné, ale aj výrobné firmy a neziskový sektor. Teší nás takéto pestré zastúpenie. Potvrdzuje, že zamestnávatelia si uvedomujú potrebu moderného a zdravého pracovného prostredia, ak chcú, aby zamestnanci s radosťou a motiváciou chodili do kancelárií. Aktuálne prebieha hodnotenie a výber finalistov odbornou porotou, ktorej mám tú česť byť členom,“ hovorí Peter Gróf, Head of Workplace Strategy v CBRE Slovensko. Ako porotca tento rok zúročí svoje dlhoročné skúsenosti s realizáciou projektov pracovných priestorov naprieč mnohými trhmi, sektormi či veľkosťami firiem.

  • Postupuje iba desať najlepších

Z nedávneho prieskumu CBRE vyplýva, že pre ľudí sú dôležité najmä tri kvalitatívne parametre pracovných priestorov: zdravie, lokalita a dizajn. Aj tie bude zohľadňovať názorovo pestrá odborná porota OFFICE ROKA, ktorá je aj tento rok zložená zo skúsených profesionálov. Okrem Petra Grófa zo CBRE sú medzi nimi aj:

Ester Svetlík Danelová, Management Consultant, vedie firmy zmenami ako facilitátor, kouč, dizajnér manažmentu zmeny a tréner manažérskych zručností. Strieda rolu externého konzultanta s internými rolami. Jej expertízou sú high-performing tímy a aspekty vedúce k úspechu, vrátane priestoru.

Juraj Hubinský založil architektonické štúdio Hubinsky atelier v roku 2015. Ten bol nominovaný na CE.ZA.AR. za projekt Loft Mlynica v roku 2020 a za rekonštrukciu objektu Likérka v roku 2021, za ktorú dostal cenu SAID. Jeho súčasnú činnosť charakterizujú projekty od interiérov, skrz budovy, až po urbanizmus verejných priestorov. Od roku 2019 je členom Slovenskej komory architektov.

Barbora Kachlíková, Office a Happiness Manager, reprezentuje v porote aj pohľad minuloročného absolútneho víťaza OFFICE ROKA, spoločnosť Metrohm Research Slovakia s.r.o. Predtým pracovala v interiérovom štúdiu Domaz, kde sa podieľala na tvorbe viacerých projektov a jedinečných interiérov.

Dizajnér Michal Riabič je podpísaný pod spoluprácou so značkami ako TON, Tuli či Arteston. Jeho rukopis je viditeľný v produktoch, ale aj v rozvoji celého portfólia firiem. Dnes rozvíja Tuli.sk, ktoré sa s úplne novou kategóriou produktov Nimble a Trace presadzuje v interiéroch súčasných agilných kancelárskych projektov. Michal je hrdým nositeľom CE.ZA.AR. a GOOD DESIGN.

  • Porota vyberá výnimočné pracovné priestory

Pri nízkej úrovni nezamestnanosti je stále náročnejšie získať a udržať si kvalitných ľudí. Ako vyplýva aj z prieskumov a skúseností firiem, mnohých kandidátov oslovia pracovné priestory, ktoré sú výnimočné. Výnimočnosť a jedinečnosť bude hľadať aj porota OFFICE ROKA. Nejde iba o dizajn a architektúru. Zohľadní aj dispozíciu, osvetlenie, well-being a komfort zamestnancov, využitie technológií, inovácií a súlad priestorov s firemnou DNA. Finalisti OFFICE ROKA získajú vďaka osobnej návšteve a hodnoteniu poroty aj cennú spätnú väzbu, ktorú môžu uplatniť v budúcnosti. Potenciálni uchádzači zasa získajú informácie o firmách, ktorým záleží na kvalitnom pracovnom prostredí.

Porota

Siedmy ročník súťaže OFFICE ROKA si kladie za cieľ ukázať, že aj na Slovensku sú spoločnosti, ktorých pracovné prostredie je v súlade s aktuálnymi trendami a svojim zamestnancom ponúkajú atraktívne a moderné priestory. Ocenenia budú udelené v štyroch kategóriách: Inovatívna kancelária, Kancelária ako DNA firmy, Zdravá kancelária a Absolútny víťaz OFFICE ROKA 2022.

Projekt OFFICE ROKA by sa ani tentokrát nezaobišiel bez podpory partnerov. Siedmy ročník súťaže podporujú spoločnosti Xal, Nespresso ,  Bavaris a Tuli. Mediálnymi partnermi sú StartitUp a Hospodárske noviny.

-tlačová správa-

Informovala Monika Milanová

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -