Autentické príbehy, nadčasové témy

OASIS OF THE SEAS – luxus na vode

0

Na jej stavbu sa minulo 855 miliónov libier. Päťkrát väčšia ako legendárny Titanic, s vlastným klziskom, golfovým areálom, amfiteátrom, lezeckou stenou, kolotočom, štyrmi bazénmi, s Central Parkom… a k tomu registruje problém podplávať mosty. Najväčšia loď na svete, Oasis of the Seas. Výletná „perla“ pre 5 400 pasažierov a viac ako 2000 členov posádky. Vitajte na palube!

Patrí pod hlavičku druhého najväčšieho prevádzkovateľa výletných lodí na svete, Royal Caribbean a jej sesterskej spoločnosti Celebrity Cruises, je Oasis of the Seas skutočným naplnením sna o luxuse na vode pre tisíce pasažierov. Sedemdňový výlet na trase z Ft. Lauderdale na Floride, cez Haiti, Jamajku a Mexico späť na Floridu vás vyjde do 1800 EURO, vrátane letenky. V cene je zahrnuté ubytovanie a stravovanie tej najvyššej kvality, akú podobné lode ponúkajú, vrátane fitness, zábavných programov, športových aktivít, živej hudby i všetkých administratívnych poplatkov. Jediné za čo si budete „musieť“ priplatiť sú všetky nápoje – okrem tých, ktoré sa podávajú k hlavným jedlám, fakultatívne výlety, wellness služby či internet. To, čo však počas plavby budete môcť uvidieť a zažiť, určite aj za  tie peniaze navyše stojí. Čo vám vlastne výlet loďou ponúkne?

Nie je prekvapením, že práve nedávno renovovaná promenáda v prístave Ft. Lauderdale, Port Everglades na Floride s desať kilometrov dlhými plážami a množstvom barov, reštaurácií i obchodov, je tým správnym východiskovým miestom zábavy. Skôr ako vyplávate z prístavu, máte jedinečnú možnosť vzhliadnuť, pri troche šťastia, aj najznámejšieho obyvateľa prístavu Everglades-aligátora, či repliku dedinky miestnych indiánov- Seminolov. Je to len začiatok exotickej cesty, ktorá pokračuje na Haiti v destinácii Labadee. Tá patrí samotnej Royal Caribbean na severnom pobreží ostrova Hispaniola. Tu nájdu vyžitie najmä deti v plávajúcom Aqua Parku a milovníci panenskej prírody, rajských pláží i koralových útesov. Toto miesto je natoľko exkluzívne, že ho je možné navštíviť len v rámci výletu loďou Oasis of the Seas. Ak sa túžite ocitnúť v inom čase, tak nasledovná destinácia Falmouth na Jamajke predstavuje skvelu príležitosť. Ocitnete sa v čase kolónií 18. a 19. storočia, čomu zodpovedá miestna architektúra. Tiež sa dozviete ako Falmouth inšpiroval New York, nech sa vám to zdá akokoľvek nepochopiteľné. Špecialitou sú aj dobrodružné plavby na 10-metrových bambusových pltiach uprostred tropickej prírody.

Na záver plavby sa ocitnete v Mexiku, v mestečku zlata a strieborných klenotov – San Miguel, plnom barov a reštaurácií. Budete mať možnosť navštíviť Mayské mesto Tulúm, obývané už okolo roku 600 pred n. l., vypínajúce sa priamo nad Karibikom. Určite vás očarí architektúra Mayov, čo vás privedie bližšie k poznaniu, prečo boli takí úspešní vo vede i umení. Pre tých z vás, ktorí milujú podmorský svet, bude pobyt na palube ponorky Atlantis jedným zo životných zážitkov. Pre najmenších odporúčame návštevu sveta delfínov v Chankanaab National Marine Park. Ostrov Cozumel vám ponúkne zábavu všetkého druhu, počínajúc cestou autom cez piesočné duny a končiac párty na lodi Fiesta so živou hudbou a rumovým punčom. Pre najväčších romantikov sa naskytá príležitosť prežiť najsladšie chvíle na súkromnom ostrove Passion Island s vlastnou plážou.

Najmä vďaka dokonalému dizajnu sa počas plavby budete zaručene cítiť pohodlne a to aj napriek veľkému množstvu pasažierov, čo je však jedinečná príležitosť pre nadviazanie celoživotných priateľstiev a pre niekoho aj životných lások.

Fakty o Oasis of the Seas
Kapacita hostí: 5,400
Tonáž: 222,900 ton
Kajuty: 2,700
Paluby: 16
Dĺžka: 361 metrov
Šírka: 47 metrov
Ponor: 9 metrov
Rýchlosť: 22 uzlov

Boris Mojto                                                   Photos: Oasis of the Seas Press

www.oasisoftheseas.com