Autentické príbehy, nadčasové témy

Oáza morí vyplávala

0

Oáza morí vyplávala

Najväčšia výletná loď na svete, ktorej výstavba stála takmer miliardu eur, je hotová a predvčerom ju odovzdali v prístave vo fínskom Turku. Vyplávala na more, cez Atlantický oceán na Floridu. Po ceste sa ešte zastaví v  anglickom prístave Southampton. Reč je o gigantickej Oasis of the Seas od  nórsko-americkej spoločnosti Royal Caribbean. Nariek všadeprítomnej hospodárskej kríze Oasis predsa len ozdobí vody oceánov.

Loď čaká dvojtýždňová plavba do svojho domovského prístavu  – Port Everglades vo Fort Lauderdale na Floride. Prvá komerčná plavba so zákazníkmi sa uskutoční onedlho –

1. decembra, smerom do Haiti.

Mesto, nie loď

Oasis je skôr plávajúcim mestom. Áno, Oasis možno bez akýchkoľvek problémov nazvať mestom na vode. Monumentálne 16-poschodové plavidlo predstavuje novú dimenziu výletných lodí. Jej kapacita je 5 400 hostí, ktorým ponúka okrem ubytovania najvyššieho štandardu možnosti nákupov, relaxu, športu a kultúry.„Pre nás nie je Oasis of the Seas iba loďou, ale skôr súborom úžasných zážitkov, ktoré búrajú všetky hranice“, uvádza press release spoločnosti Royal Caribbean.

Čas na lodi môžete využiť na desiatky spôsobov. Začnime napríklad športovými aktivitami. Zóna Pool and Sports ponúka skutočne široké možnosti športového vyžitia. Svoje miesto tu má viacero bazénov, lezecké steny, minigolf, stolný tenis,  či dokonca basketbalové a volejbalové ihrisko. Skutočne lákavo znie zariadenie FlowRider ®, ktoré je simulátorom surfovania. Súčasťou športovej zóny je mnoho barov, bistier a reštaurácií, nechýba ani solárium.  


Zábava i šport

„Jemnejšie“ formy relaxu sa hosťom na lodi Oasis núkajú v zóne Spa and Fitness. K dispozícii sú parné a suché sauny, masážne salóny, kaderníctva, nechtové štúdiá, salóny krásy a mnoho iného. Fitness centrum ponúkne celé spektrum prístrojov na cvičenie, joggingovú dráhu a lekcie pilatesu, jogy a iných cvičení. Perličkou je dokonca horolezecká stena.

Zástancovia iných druhov aktivít, ako športových, si prídu na svoje v zábavnej zóne Entertainment place. Svoje miesto tu má dokonca aj kasíno spojené s múzeom hazardných hier, divadelné štúdio, nočné kluby, jazzovú a komediálnu scénu.


Central Park

Na palube Oasisu sa nachádza aj unikátna zóna Central Park. V podstate ide o námestie – akési lodné korzo, na ktorom sa uskutočňuje celý spoločenský život. V pokojnej a príjemnej atmosfére, v obklopení zelene si tu hostia môžu vychutnať nákupy, dobré jedlo v reštauráciách a večerné kultúrne predstavenia. Nákupno-zábavná zóna Boardwalk je zas posiata značkovými obchodmi, v ktorých si na svoje prídu nadšenci nákupov všetkých generácií. Najluxusnejšou ulicou je Royal Promenade. Na nej sú umiestnené obchody s prémiovým oblečením a iným tovarom. Samozrejme, nechýba celá plejáda reštaurácií, barov a štýlových kaviarní. Youth Zone je určená pre deti a mládež, čas môžu užitočne stráviť interaktívnymi hrami a nespočetným množstvom organizovaných aktivít – samozrejme, pod dozorom dospelých vedúcich.  

Jakub Steiner/ Royal Caribbean                               Photos: Royal Caribbean Press

www.oasisoftheseas.com