Autentické príbehy, nadčasové témy

Objavte čaro diamantov

0

Objavte čaro diamantov

Vyhľadávaný víkend venovaný drahým kameňom, šperkom a umeleckých kreácií sa uskutoční na budúci rok 8. – 14. júna 2009 a opäť prinesie priehrštie talentov a umeleckého majstrovstva. Osviežia ho také mená dizajnérov, akými sú Stephen Webster a Shaun Leane, ale tiež hviezdy showbizu Christina Aguillera, David Bowie a Liv Tyler.

Návštevníci budú môcť počas týždňa objaviť „ukryté diamanty“. Honba za ukrytým pokladom spočíva v atraktívnej súťaži, ktorú vyhlási najväčšia londýnska rozhlasová stanica. Pre víťazov budú pripravené ceny od najlepších šperkárov. Okrem samotných „krás sveta“ však na návštevníkov tejto atraktívnej akcie čakajú aj ďalšie zaujímavé ponuky – objavovanie histórie v múzeách, kde sa uskutočnia rôzne semináre, súťaže a tematické výstavy. Cieľom Coutts London Jewellery Week nebude len úžasná prezentácia šperkov, ale aj snaha priniesť poznatky z tohto odvetvia.

Novinkou budúcoročného „jewellery weeku“ bude Treasure – výstava štyridsiatich nových dizajnérov, talentovaných umelcov pôsobiacich v oblasti šperkárstva z dvanástich krajín. K tomu nemožno nespomenúť špeciálne dokumenty, ktoré pripraví uznávaný filmár Paul Watson.
Výstava sa znova rozšíri aj do mesta, keď v Hatton Garden – známej londýnskej „šperkárskej“ štvrti, premenenej na sviežu záhradu Edenu, budú môcť návštevníci nahliadnuť na prácu najtalentovanejších majstrov šperkárov. V butiku Assya v Notting Hill zas získajú  radu od odborníkov, ako si vybrať pravé a vzácne kamene, ktoré pomôžu osviežiť vzhľad šperku.

Sarah Davies, Cheif Executive of  Coutts & Co sa na margo tohto eventu vyjadrila: „Coutts bude opäť v úlohe hlavného sponzora London Jewellery Week a týmto spôsobom potvrdil svoj vzťah k umeniu a dizajnu.“

NIPOS           Photo: Coutts London Jewellery Week Press

www.londonjewelleryweek.co.uk