Autentické príbehy, nadčasové témy

Objavte najtajnejšie zákutia Londýna

0

Dávny šarm z Dickensových dôb či najmodernejšie a najvychytenejšie miesta, Londýn sa môže pochváliť kombináciou oboch svetov. Kniha Taschen‘s London je praktickým pomocníkom pre všetkých čitateľov, ktorí sa v Londýne rozhodnú vyhľadať tie najzaujímavejšie miesta.

Výber informácií – od štýlových hotelov, klasiky, modernej architektúry a dizajnérov, obchodíkov so starožitnosťami, značkové obchody a butiky, dokáže „nasýtiť“ aj toho najnenásytnejšieho čitateľa. Ale aby objavitelia Londýna mali k dispozícii čo najviac zaujímavostí, budú si môcť prečítať aj info o najlepších reštauráciách, baroch, čajovniach a puboch. Výber očarujúcich miest je „dielom“ Angeliky Taschen a možno len skonštatovať, že sa jej to podarilo na výbornú.

Napríklad sa zoznámite s krásnym hotelom Number Sixteen, ktorý je vybudovaný vo viktoriánskom štýle a okrem očarujúceho interiéru ponúka aj romantické záhrady. Pre milovníkov kaviarní bude interesantné čítanie o The Wolseley – grand café and restaurant – kaviarni umiestnenej vo vynovenom showroome (predajni automobilov) z roku 1920. Na jeho rekonštrukcii sa podieľal hviezdny dizajnér David Collins. Gastronómiu zastupuje reštaurácia slávneho „kuchynského“ mága Jamieho Olivera – Fifteen, kde tínedžeri môžu pripravovať jedlá. Čínsku kuchyňu zastupuje reštaurácia China Tang v štvrti Dorchester, ktorú navštevujú hviezdy pre príjemnú kačicu so slivkovou omáčkouo. Klasický pub zastupuje The Grenadier a obchody reprezentuje zas Dover Street Market – niekoľko poschodové nákupné centrum vybudované v roku 2004.

Na knihe pracovala Angelika Taschen spolu s fotografom Davidom Crookesom. O texty sa postarala Christine Samuelian.

NIPOS                                             Photos: Taschen Press

www.taschen.com