Autentické príbehy, nadčasové témy

Odkaz vinárov z roku 1928 má cenu 21200 dolárov

0

Koncom marca padol v Hongkongu svetový rekord – na aukcii Acker Merrall & Condit sa predalo šampanské značky Krug z roku 1928 za najvyššiu cenu v histórii – 21200 USD. Majiteľ fľaše pochádza z Hongkongu. „Krug ročník 1928 je jedno z najlepších šampanských vín, aké boli kedy vyrobené,“ tvrdí Serena Sutcliffe, expertka na pravé šampanské a šéfka aukčného domu Sotheby’s.

Šapmanské Krug je exkluzívnym synonymom dlhej trvácnosti a mimoriadnej starostlivosti o víno v pivniciach. „Vínna filozofia“ značky Krug je dnes rovnaká, ako v roku 1928, z ktorého pochádza predaná fľaša na hongkonskej aukcii. Krug je dokonalým príkladom toho, ako sa má správať k unikátnemu vinárskemu dedičstvu.

Krug predstavuje dokonalý výber najkvalitnejších hroznových bobúľ, ktorý realizujú najzodpovednejší vinári. Prvé kvasenie vín Krug sa deje výhradne v malých dubových sudoch. Tie umožnia každej „várke“ vína rozvíjať jeho skutočný charakter, čo znamená, že nie je len súčasťou stoviek hektolitrov vínnej zmesi.

Čo sa pričinilo o to, že Krug, ročník 1928, je taký dokonalý? V tomto roku bola klíma priam ideálna – celý sa niesol v znamení najvhodnejšieho pomeru slnečných, daždivých, teplých a suchých dní. Zber sa konal koncom septembra, kedy už bobule dosahovali najvyšší obsah cukru, ale i kyselín zároveň. To je dôležité pre potenciál dlhého zrenia, ktorý Krug 1928 nadobudol.

Tradícia Krug

Vinársky dom Krug bol založený v roku 1843 – prešiel teda už šiestimi generáciami vinárov. Úspech mu zaručila filozofia nekompromisnej kvality v priebehu celého procesu spracovania vína s cieľom poskytnúť koncovému zákazníkovi – konzumentovi dokonale luxusný pôžitok zo šampanského. Sviežosť, sila, jemnosť a plnosť. Tieto kontrastny sú charakteristickými vlastnosťami vínneho moku Krug. Túto značku obľubujú vinárski odborníci, ako aj laickí nadšenci na celom svete.

Krug v súčasnosti ponúka 6 kolekcií Šapmanského: Krug Grande Cuvée, Krug Rosé, Krug Vintage, Krug kolekcie, Krug Clos du Mesnil a Krug Clos d’Ambonnay. Exkluzívne vína distribuuje Moët Hennessy.

Milliardcity.com/ Mediaweb Online              Photos: ISIFA

www.krug.com