Autentické príbehy, nadčasové témy

„Okaté“ umenie od Persolu

0

„A Work of Persol“ – taký je názov novej reklamnej kampane talianskej značky exkluzívnej optiky Persol. Nejde o klasickú, ošúchanú reklamu. Firma stavila na tvorivosť mladých umelcov a spojila okuliare so skutočným umením. Aká je táto, v našich končinách menej známa značka? Čítajte ďalej.

Persol je výrobca tradičných dioptrických, ako aj slnečných okuliarov. Produkty tejto značky sa od bežných výrobkov optiky odlišujú v mnohých smeroch. Začnime hádam tým, že okuliare Persol sa vyrábajú ručne a, ako tvrdí samotný výrobca, s vášňou. Každý pár okuliarov je poskladaný s najvyššou mierou precíznosti. Dizajnérske návrhy okuliarov – je ich deväť – zostavuje tím talentovaných umelcov z celého sveta. Ich kreativita dodáva tejto značke osobitý „šmrnc“.

Kampaň A Work of Persol prezentuje značku Persol prostredníctvom moderného umenia, ktoré tvoria práve spomínaná skupina mladých nadaných ľudí. Podčiarkuje charakter okuliarov Persol. V procese návrhu a realizácie každého modelu sú zapojení všetci umelci, každý z nich sa podieľa na určitej časti konceptu nového modelu. Umelecký duch je zdôraznený vysokokvalitnými materiálmi z talianskej produkcie. Keďže každý z umelcov pochádza z inej časti sveta, dizajn okuliarov nadobúda špecifický medzinárodný šarm; každý zo zúčastnených do finálneho produktu dáva kúsok svojho domova. Mladí umelci sa teda stávajú „art ambasádormi“ svojich rodných krajín. A o koho konkrétne ide? Jonathan Jones, Austrália; Modou Dieng, Senegal; Thukral & Tagra, India; Marcella Vanzo, Taliansko; Francesca Gabbiani, Kanada.

„Optické“ diela Persol z rúk uvedených tvorcov možno zhliadnuť od 22.  do 27. apríla tohto roka na Fuori Salone. Oficiálny VIP otváraci event sa konal 21. apríla na Salone del Mobile v talianskom Miláne.

NIPOS             Photos: image.net

www.persol.com