Autentické príbehy, nadčasové témy

Originalita a luxus pod jednou strechou

0
Originalita a luxus pod jednou strechou

Počas potuliek po Normandii som objavil niečo mimoriadne čarovné, ukryté vo veľkej záhrade. Už počas plánovania cesty som sa snažil zabezpečiť si neobyčajné ubytovanie, ktoré by mi poskytlo luxus, pohodlie a intimitu. Nie, nehľadal som známe hotely v Deauville, hľadal som zážitok.

 

Ten sa objavil náhodne, v množstve informácii, ktorými vás web neúprosne zahlcuje. Cítil som sa ako drobné zrnko piesku na púšti, stratený, no pomohla náhoda. Volala sa homeway.co.uk a La Vie de Cocagne. Stačil len letmý pohľad na fotografie a pár informácií, aby som sa spojil s pánom Thierrym Picom, ktorý ma po pár minútach kontaktoval. Tak sa zrodila moja láska k prázdninovému domu neďaleko Deauville.

La Vie de Cocagne nie je len obyčajný prázdninový dom, je to originalita a luxus pod jednou strechou. Nachádza sa v Normandii, v srdci regiónu Pays d’Auge, len päť minút od zjazdu z diaľnice A13 a 15 minút od Deauville. Aj na ďalšie zaujímavé miesta v okolí to nemáte ďaleko.

Budova bola pravdepodobne postavená v 18. storočí a donedávna slúžila ako stodola pre kone a osly domácich pánov. V roku 2007 sa však zmenila na neobyčajne komfortnú chatu s veľkými otvorenými oknami, ktoré ponúkajú skvelý výhľad na okolie. Stojí na pozemku Thierryho rodiny, ale dosť ďaleko na to, aby zachovala vašu intimitu.  La Vie de Cocagne sa okamžite stane vašim domovom. A je jedno či sa rozhodnete pre víkend, týždňový pobyt alebo dlhšiu dovolenku. Nájdete tu dve hlavné spálne s vlastnou kúpeľňou, sprchovacím kútom a jednu izbu pre hostí. Na drevenej terase s výhľadom na obývací priestor sa nachádza vonkajšia vírivka, kde môžete relaxovať v každom ročnom období.

Hneď ako som vstúpil do vnútra, pocítil som nadšenie a ten vzácny duch domova. Každý detail ma oslovoval, každý kus nábytku a vybavenia sa ma dotýkali. Úplne som zabudol, že som na míle vzdialený od domova. Ale predsa som bol doma.

Charakteristika: moderné interiéry, nerezové spotrebiče, TV,  hifi, CD Player, DVD Player, WiFi, vyhrievaná vonkajšia vírivka, terasa, možnosť barbecue…

 

Peter Fritz

Fotografie: Press La Vie De Cocagne

 

www.viedecocagne-normandie.com