Autentické príbehy, nadčasové témy

Originálne dielo Christiana Lacroixa

0

Na návštevníkov parížskeho hotela du Petit Moulin čaká príjemná oáza extravagancie, umenia a luxusu. V obľúbenom spoločenskom zariadení je cítiť rukopis významného módneho návrhára Christiana Lacroixa, ktorý sa počas realizácie ambiciózneho projektu nechal inšpirovať aj dávnymi, chlapčenskými predstavami. Pôvodné miesto premenil na kráľovstvo plné originality, kde sa všednosť a skromnosť vôbec nenosí. Naopak hosť si užíva kúpeľ v znamenitom prepychu a pohodlí.

Hotel Petit du Moulin nachádzajúci sa v centre Paríža je ideálnym miestom pre biznismenov a dovolenkárov obľubujúcich kvalitu služieb reprezentovaných štyrmi hviezdičkami. Vďaka nezameniteľnej atmosfére a excelentným službám patrí k zariadeniam, na ktoré sa len tak ľahko nezabúda. Sľubuje príjemné zážitky i nevšedný mix tradície a aktuálnej módnosti.

Budova, v ktorej sa hotel nachádza bola postavená v 17. storočí. Jej priestory pôvodne slúžili výlučne pre potreby vychýrenej pekárne, mimochodom obľúbeného miesta slávneho francúzskeho spisovateľa Victora Huga. Neskôr došlo k renovácii fasády a ku zásadným zmenám v interiérovom dizajne budovy.
Pri navrhovaní jednotlivých miestností Christian Lacroix vychádzal v prvom rade z vlastných detských predstáv o idylickom bývaní. Samozrejme dopĺňal ich o súčasné myšlienky a nápady, ktoré by dokonale zapadali do sveta dospelých. V interiéri využil napríklad okrem tradičnejších elementov aj prvky haute couture, čím dodal hotelu nádych extravagancie a exkluzivity.

Chcel som, aby každá izba bola iná, s osobitým, individuálnym dekorovaním. Dokonca aj vlastným, pútavým príbehom„, nechal sa počuť Lacroix.
Majitelia objektu si spoluprácu s významným návrhárom pochvaľovali. Talentovaný tvorca zrealizoval svoje dávne predstavy a v konečnom dôsledku sa ukázal aj ako záruka stopercentnej kvality. Každý zo sedemnástich luxusných apartmánov navrhol v jedinečnom a osobitom štýle, so zreteľom pre navodenie ideálnej atmosféry plnej módnosti a luxusu.

„Je to ako keď harmóniu vytvárajú kúsky inšpirácie, ktoré do seba zapadajú ako puzzle,“ vyjadril sa Lacroix o úspešne zrealizovanom projekte.
V hotelovej recepcii francúzsky dizajnér vsadil na zeleno červenú farebnú kombináciu tapiet a vznešený benátsky štýl. Starobylé schodisko pochádzajúce zo 17. storočia sa dokonca rozhodol vôbec nemeniť. Apartmány opatril drevenými podlahami, kobercami a originálnymi svietidlami, taktiež kožou, kožušinou, keramikou a ozdobami z obdobia antiky. Z látok si zvolil zamat a brokát. Keďže budovu hotela du Petit Moulin je možné nájsť v štvrti Marais, preslávenej osobitou atmosférou, živým spôsobom života a umením, jednotlivé miestnosti boli dizajnované tak, aby korešpondovali s hlavnými charakteristikami tejto historicky významnej parížskej lokality.

No a aké druhy služieb luxusný hotel hosťovi ponúka? Predovšetkým kvalitný izbový servis, odnos a uzamykanie batožín ako aj prepravu luxusnou limuzínou podľa potreby. Návštevník môže byť zároveň veľmi dobre informovaný o obchodnom a spoločenskom dianí, nakoľko k dispozícii má množstvo dôležitých medzinárodných novín, magazínov a publikácií. Hotel je samozrejme vybavený kvalitným barom v prípade potreby rezervovaným pre určený počet hostí, priamymi telefónnymi linkami, internetovým Wi-fi pripojením ako aj faxovými a kopírovacími službami na recepcii. Osobný trezor, klimatizácia, LCD obrazovky a minibar v apartmánoch sú samozrejmosťou, na požiadanie hosťa je možné uskutočniť niekoľko druhov relaxačných masáží. Hotel má zabezpečený výborný prístup aj pre vozíčkarov, povolená je aj prítomnosť veľkosťou menších domácich miláčikov.   

Ceny za jednu noc sa pohybujú od 190 do 350 eur v závislosti od druhu apartmánu, ktorý si záujemca vyberie. K dispozícii sú 4 druhy – Comfort Room (190 eúr), Superior Room (250 eur), Executive (290 eur) a Deluxe Room (350 eur). Hotel sa nachádza neďaleko Picassovho múzea, približne 45 minút cesty od letiska Charlesa de Gaulla. Z druhého parížskeho letiska Orly trvá jazda ešte kratšie. Do centra francúzskej metropoly je možné sa dostať už za pol hodinu.

Marcel Letko                                                     Photos: ISIFA

www.hotelpetitmoulinparis.com