Autentické príbehy, nadčasové témy

Originálne receptúry so zameraním na čerstvé ryby a morské plody

0

Po pár týždňoch zabehnutia prevádzky sa dnes slávnostne otvorila talianska reštaurácia Gallo Rosso (Červený kohút) na Hviezdoslavovom námestí 3, na rohu Radisson Blu Carlton hotela. Ristorante Gallo Rosso patrí do rovnomennej siete reštaurácií vo Viedni a v okolí – možno ju nájsť vo viedenskom Rodaun, v Gumpoldskirchene, či v Laxenburgu. Bratislavské Gallo Rosso je teda štvrtou reštauráciou v poradí a prvou mimo rakúskej metropoly.

James Al-trakchi, spolumajiteľ Gallo Rosso: „ Naším cieľom je priniesť do Bratislavy pravú taliansku kuchyňu, ktorá bude nielen výborne chutiť, ale bude aj pastvou pre oči, keďže naše jedlá spĺňajú aj vysoké estetické kritéria. Zároveň ponúkame príjemné prostredie reštaurácie a šarmantnú taliansku obsluhu, ktorá správne dotvára celkovú atmosféru podniku.“

Priestor Ristorante Gallo Rosso je členený na dve časti. V prednej nájdete bar, pult s čerstvými rybami, zeleninou a antipastami a pár stolíkov, vhodných na neformálne posedenie. Zadná časť reštaurácie je elegantnejšia, pôsobí formálnejšie a tvoria ju vzorne prestreté stoly. Časť personálu pochádza priamo z Apeninského polostrova, pričom talianski čašníci vedia slušne aj po anglicky. V Ristorante Gallo Rosso sa varí pod dohľadom dvoch vynikajúcich šéfkuchárov: talianskeho Pino Ritaccio a slovenského Andreja Tomoviča. Originálne, rokmi overené receptúry, sú zárukou jedinečnej chuti a vzhľad jedál priam odzrkadľuje taliansky zmysel pre dizajn a dôležitosť detailov. Interiér reštaurácie zdobia na stenách krásne obrazy z dielne českej maliarky Anny Lindnerovej.

Bratislavská Ristorante Gallo Rosso je reštauráciou s pestrou ponukou výborných talianskych jedál a s ústretovým talianskym personálom. Tešíme sa na Vašu návštevu!

Words: Kharisma/ CALVERA                                                Photos: Kharisma

www.gallo-rosso.sk