Autentické príbehy, nadčasové témy

Oscar v lesku hodiniek a šperkov

0

Včera sa odovzdávali v Los Angeles známe sošky Oscarov, ktoré pre herecký svet znamenajú prestíž a slávu. Okrem samotných filmových tvorcov a hereckých hviezd sa na scéne objavili úžasné róby, šperky i hodinky. V kombinácii so slávnymi menami priťahovali zaslúženú pozornosť.

Ktorá žena inšpirovala prvé dámy, aby siahli po hodinkách z „Manufacture“? To nevie nikto. Avšak vieme, že vo fabrike Jaeger-LeCoultre vždy venovali značnú pozornosť dámskym hodinkám. Jednak z hľadiska estetiky, ako i v oblasti mechaniky. Výsledné dielo potom dostane svoju múzu, ktorou by mohla byť krásna herečka. Keďže v tomto čase vyvrcholila oslava hereckého umenia za  oceánom v podobe slávnostného odovzdávania Oscarov, Los Angeles sa rozžiarilo róbami, šperkami a hodinkami z kreatívnych dielní známych návrhárov a producentov hodiniek. Samozrejme, medzi slávnymi bola zastúpená aj spoločnosť Jaeger-LeCoultre.

Herečka Diane Kruger si vybrala značku Jaeger-LeCoultre a jej hodinky, ktoré si vzala na ceremoniál odovzdávania Oscarov a následnú Party v nedeľu večer. Diane sprevádzala tento veľký filmový event v spoločnosti Quentina Tarantina. Ten zastupoval svoj film „Inglourious Basterds“. Na jej ruke mohli prítomní hostia obdivovať diamantový náramok Art Deco 101, najmenšie hodinky na svete, ktoré vyrobil švajčiarsky výrobca Jaeger-LeCoultre.

Na večierku Vanity Fair si zas Diana Kruger zvolila hodinky 1949 vyzdobené 225 diamantmi, ktoré si požičala z múzea  Jaeger-LeCoultre vo Švajčiarsku.

NIPOS                                                 Photos: Jaeger-LeCoultre Press

www.jaeger-lecoultre.com