Autentické príbehy, nadčasové témy

Palác dovolenkového luxusu

0

Turecká Antalya má novú perlu. Je ňou 5-hviezdičkový hotel Mardan Palace, ktorý otvorili pred niekoľkými týždňami. Hotel sa skôr podobá na luxusný palác, je najluxusnejším v celom Turecku a ak túto krajinu pokladáme za súčasť Európy, tak aj najluxusnejší hotel celého kontinetu. Pompéznej otváracej párty, ktorá sa konala koncom mája, sa zúčastnilo 600 svetových prominentov. Nechýbal Richard Gere, Sir Tom Jones, Mariah Carey, Paris Hilton alebo Sharon Stone.

Vymenovať všetko, čo Mardan Palace hosťom dokáže ponúknuť, by bolo príliš namáhavé. Okrem iného tu však nadšenci luxusu pri mori nájdu súkromnú pláž, na ktorej je piesok dovezený až z Egypta. V komplexe je aj obrovský otvorený bazén, po ktorom premávajú gondoly. Niet sa čo diviť, veď preplávať ho údajne trvá vyše pol hodiny. V strede bazéna sa nachádza obrie akvárium a reštaurácia.

Interiér hotela zdobia tony pravého talianskeho mramoru, lístky zo zlata a 500-tisíc krištáľov. To sa samozrejme odrazilo aj na cene, vybudovanie hotelového kolosu stálo viac ako miliardu eur. Patrí ruskému podnikateľovi T. Ismailovovi. Mardan Palace sa nachádza na Lara Beach, ktorá je iba 15 kilometrov od samotného centra Antalye a 10 kilometrov od medzinárodného letiska Antalya.

Mardan Palace ponúka ubytovanie v 560 izbách. Ich kúpeľne majú zrkadlá so zlatým rámom zabudované aj v stropoch, toalety sú diaľkovo ovládané. Každá izba je vybavená exkluzívnym plazmovým televízorom za 20-tisíc eur. Nechýbajú elegantné lustre a všadeprítomné tkaniny z luxusných materiálov.
Superluxusný rezort – bezpochyby jeden z najluxusnejších na svete, samozrejme, okrem excelentného ubytovania ponúka aj možnosti na usporiadanie konferencií a pracovných stretnutí. Samozrejmosťou sú nespočetné možnosti relaxu – na hostí čakajú kúpele, relaxačné centrá, 11 top reštaurácií či zariadenia pre deti. Na svoje si prídu aj priaznivci kultúry, hotel ponúka aj kino a amfiteáter. Bonusom je 18-jamkové golfové ihrisko.

Izby a apartmány sa delia na 5 kategórií: Premium, Superior, Grand Hamman, Dolmabahce Deluxe a Executive. Štandardne sa priemerná cena za noc sa pohybuje od 320 do 600 eur.

František Kvarda                          Photos: ISIFA

www.mardanpalace.com