Autentické príbehy, nadčasové témy

Palmilla, tropický únik pred zimným obdobím

0

Skončili sa sviatočné dni, čaro Vianoc je už minulosťou, silvestrovská zábava vyšumela s posledným šumivým vínom. Pred mnohými stojí všedná klasika v podobe pracovných dní. Iní zas premýšľajú kde stráviť „bezfarebný“ začiatok roka. Vhodným prostredím na sladké nič nerobenie môže byť mexické stredisko Palmilla.

Vyhľadávaná dovolenková destinácia One&Only Palmilla v Mexiku bola vždy známa unikátnym prístupom ku každému návštevníkovi, ktorý sa rozhodol objavovať krásu Los Cabos. Dnes okrem kvalitných služieb ponúka zábavu na golfových ihriskách a krásne prostredie.


Poloha

One&Only Palmilla leží na najjužnejšom bode polostrova Baja California. Nájdete ju jednoducho, pretože sa tiahne pozdĺž pobrežia Tichého oceánu a Kortézovho mora, na dosah Los Cabos. Pokiaľ možno presnejšie charakterizovať polohu tohto skvelého strediska, tak sa nachádza na línii dlhej 21 míľ – medzi San Jose del Cabo a Cabo San Lucas. Cestovanie do rezortu nie je vôbec zložité.  Na medzinárodné letisko San Jose Del Cabo International Airport lieta množstvo priamych letov z rozličných letísk v USA. Palmilla je vzdialená od letiska len 20 minút cesty autom po diaľnici Carretera Transpeninsular.


Klíma

Táto časť Mexika je známa svojím príjemným a slnečným počasím, ktoré tu vládne takmer počas celého roka. Los Cabos je tak príjemné miesto s množstvom horúcich dní plných slnka a  nízkej vlhkosti. Priemerná teplota sa počas zimných mesiacov pohybuje okolo 24 °C a  počas leta 35°C. V letnom období môžu návštevníci zaznamenať vyššia vlhkosť.

Palmilla Resort

Toto známe stredisko sa stalo tropickým únikom pre slávneho Ernesta Hemingwaya. Prilákala ho výnimočná atmosféra, úžasné ubytovanie s výhľadom na oceán a neodmysliteľná veranda s ležadlom, či výhodná poloha. Aj preto sa Palmilla stala medzinárodne vyhľadávaným rezortom, ktorý okrem spomínaných atribútov dokázal prilákať návštevníkov aj svojou eleganciou, pohostinnosťou a typickou mexickým prostredím, plným rôznych krás.

Obnovený rezort One&Only Palmilla si udržiava vysokú úroveň, vďaka ktorej sa vždy umiestňuje na popredných miestach v ratingu medzinárodných turistických destinácií. Otvorili ho v roku 1956 a okamžite po prestrihnutí pásky si získal popularitu medzi cestovateľmi z celého sveta. Ponúka 172 priestranných izieb a apartmánov vybavených tak, aby dokázali uspokojiť požiadavky aj tých najnáročnejších návštevníkov. Bolo by hriechom nepozdvihnúť úžasný výhľad na Kortézovo more. Komplex troch reštaurácií, kúpeľných  priestorov – vonkajších a vnútorných, dva bazény s priestormi vyhradenými pre deti, Executive Conference centrum a obnovená kaplnka pripravená pre sobášov chtivých návštevníkov, poukazuje na vysoký štandard služieb. Perlou tohto rezortu je 27 jamkové golfové ihrisko, ktoré navrhla legenda golfu Jack Nicklaus.


Rezorty Only&Only

Sieť One&Only bola vytvorená výhradne pre luxusný trh a jej spoločným ukazovateľom sa stal punc vynikajúcej kvality. Všetky strediská siete sú situované v najkrajších lokalitách sveta, a každé  predstavuje svojský, charakteristický štýl s dôrazom na kultúrne a lokálne zvláštnosti jednotlivých krajín. So strediskami One&Only nájdete v krajinách ako sú Maledivy, Maurícius, Dubaj, Bahamy a samozrejme mexické Los Cabos.

Peter Fritz         Photos: One&Only Library (Barbara Kraft)

www.oneandonlyresorts.com
www.palmillagc.com