Autentické príbehy, nadčasové témy

Paríž z iného pohľadu

0

Paríž z iného pohľadu

Paríž je metropolou, ktorú navštevujú milióny turistov z celého sveta. Nákupy, predĺžené romantické víkendy, poznávacie zájazdy či cesty za biznisom do hlavného mesta Francúzska si musí obľúbiť takmer každý. Mesto svetiel priťahuje stále nových návštevníkom, aby im predstavil tie najkrajšie lákadlá.

Kroky mnohých turistov, ktorí sa rozhodli spoznať krásy Paríža, vedú do slávnych múzeí, alebo na Eiffelovku. No predstavte si príjemný večer, pestro osvetlenú loď, príjemné pohojdávanie hladiny Seiny a k tomu skvelé kulinárske špeciality. Aj takáto môže byť prehliadka  Paríža.

Osobná doprava v meste na akýchsi „lodných busoch“ je typická hlavne pre talianske Benátky. Vychutnať si pohľad na mesto inak, ako z auta či turistického autobusu možno aj v Paríži. Umožňuje to sedem výletných lodí Batobus, ktoré premávajú po rieke Seine v pravidelných intervaloch. Za cenu celodenného lístka možno z Batobusu vystupovať na všetkých ôsmich zastávkach a nastúpiť znova.

Batobus prevádzkuje spoločnosť Bateaux Parisiens. Okrem tejto nevšednej formy „vyhliadkovej MHD“ poskytuje na svojich lodiach celú škálu aktivít. V jej portfóliu nechýbajú „Lunch and Dinner Cruises“ – luxusné reštaurácie na palube.
Pre skutočných milovníkov romantiky sú určené práve tieto plavby. Záujemcovia si môžu, podľa hrúbky svojej peňaženky, vybrať z troch úrovní služieb: Etoile, Select a Premier. Tie sa odlišujú na základe podávaného menu, vína a úrovne služieb. Na palube všetkých lodí sa o dokonalosť jedla stará šéfkuchár tradičnej francúzskej kuchyne. Počas romantickej plavby po Seine sprevádza hostí živá hudba. Práve túto formu „cestovania“ obľubujú dvojice, ktoré sa rozhodli stráviť v Paríži zaľúbené výlety. Veď uznajte, nie je úžasné sedieť na palube lode, konzumovať špeciality šéfkuchára a pritom sledovať Louvre odrážajúci sa na hladine Seiny, alebo osvetlenú Eiffelovku?

Pokiaľ máte záujem spoznať Paríž trochu inak, tak využite vyhliadkové plavby. Z hladiny Seiny je toto mesto úžasné. Počas vyhliadkovej plavby si budete môcť vypočuť informácie o Paríži až v 13 jazykoch. Príjemným bonusom pre najmenších je špeciálne upravený výklad pre deti, ktorý im podáva informácie o meste jednoduchšou a hravou formou. O pohodlie počas plavby sa starajú hostesky.


Bateaux Parisiens

Spoločnosť Bateaux Parisiens vznikla v roku 1957 a stala sa kľúčovým hráčom na trhu lodnej dopravy v Paríži. V rokoch 2007 až 2008 prepravila celkovo 3,5 milióna pasažierov. Luxusné reštauračné a „event“ lode privítali v tomto období viac ako 320 tisíc návštevníkov, služby Batobusu využilo 914 tisíc ľudí. Klasické výletné lode prepravili až 2,3 milióna pasažierov. Flotilu  Bateaux Parisiens tvorí 24 lodí, z toho 7 Batobusov.

NIPOS            Bateaux Parisiens Press

www.bateauxparisiens.com