Autentické príbehy, nadčasové témy

Perfekcionizmus v kaviarni a reštaurácii Trussardi

0

Perfekcionizmus v kaviarni a reštaurácii Trussardi

Príjemná milánska kaviareň Trussardi sa od oficiálneho otvorenia v apríli roku 2008 stala obľúbeným miestom romantických schôdzok, ale aj rodinných, či pracovných stretnutí. Jej klientelu tvoria prevažne ľudia z umeleckej branže a úspešní biznismeni, hľadajúci možnosť kvalitného občerstvenia a špičkového servisu. Častá prítomnosť významných hostí nie je náhodná, reštaurácia sa nachádza neďaleko slávneho divadla La Scala a čo by na skok od Galérie Viktora Emanuela II. Výhodná poloha umožňujúca kontakt so vzrušujúcim svetom hudby a obchodu je pre správne fungovanie stravovacieho zariadenia kľúčová.

Dizajn kaviarne situovanej do priestorov paláca Trussardi je dielom návrhárskeho štúdia Carlorattiassociatti. Talianska spoločnosť v súčasnosti patrí medzi najuznávanejšie vo svojom obore a to nielen z hľadiska lokálneho, ale aj medzinárodného. Na dotváraní vzhľadu milánskej kaviarne Trussardi sa podieľal aj francúzsky dizajnér Patrick Blanc, ktorého úlohou bolo úspešne aplikovať kvetinovo-rastlinnú výzdobu do vopred určeného priestoru. Jednalo sa environmentálne priateľský projekt.

Elegantná kaviareň vybavená dnes už legendárnymi čiernymi stoličkami od Vernera Pantona, sa nachádza na prízemí historickej budovy. Poschodie je vyhradené reštaurácii Il Ristorante Trussardi La Scala. Obe zariadenia, ktoré vzájomne kooperujú, sú začlenené do skupiny Trussardi Group. Reštaurácia prešla v roku 2009 výraznou rekonštrukciou, keď pod vedením Milana Vukmiroviča získala modernejšiu, kozmopolitnú podobu. Priestory určené pre stravovanie v súčasnosti navodzujú príjemnú, priam obývačkovú atmosféru, nechýbajú kožené sedačky, kvalitné drevené podlahy, zamatové pohovky ani fotografie rozmiestnené po bielych stenách. Očarujúci je aj pohľad na milánsku štvrť Piazza della Scala. Práve preto je rozumné zarezervovať si miesto pre sedenie práve pri okne.

Keďže kaviareň i reštauráciu Trussardi navštevujú biznismeni, módni návrhári a umelci, vyžaduje sa, aby personál vynikal obratnosťou, predovšetkým však ochotou odpovedať na prípadné otázky hostí. Našťastie zamestnanci, ktorí vybavujú objednávky a servírujú pokrmy, dané požiadavky spĺňajú. Sú nielen úctiví, ale pri práci aj dostatočne efektívni.

Skvelý personál a fantastická poloha v rušnej milánskej štvrti však nie sú jedinými dôvodmi prečo sa kaviarni a reštaurácii Trussardi tak darí. Úspech oboch projektov má do značnej miery na svedomí aj excelentný šéfkuchár Andrea Berton. Perfekcionista so zmyslom pre detail vkladá do svojej práce kreativitu, za čo si už neraz vyslúžil uznanie hostí i kritikov. V pokrmoch častokrát kombinuje nevšedné ingrediencie, ktoré ale v konečnom dôsledku neuveriteľne dobre harmonizujú. Predovšetkým vďaka jeho prínosu bola reštaurácia Trussardi v posledných rokoch ocenená dvoma michelinovými hviezdami. Výraznú nápaditosť Berton uplatňuje napríklad pri príprave dezertov. K najzaujímavejším patrí variácia obľúbenej sladkej pochúťky tiramisu podávaná v martini pohári.
Reštaurácia Il Ristorante Trussardi La Scala vsádza aj na bioprodukty a vzácne, cenené vína, ktoré skvele padnú na úžitok pred alebo po opernom predstavení v neďalekej La Scale.

Marcel Letko                                                                     Photos: PRESS

www.trussardi.com/trussardi_cafe.html