Autentické príbehy, nadčasové témy

Pestrá jeseň v Cricket St. Thomas

0
Pestrá jeseň v Cricket St. Thomas

Čo by ste povedali na kratšiu jesennú dovolenku strávenú v špičkovom anglickom hoteli? Napríklad v takom Cricket St. Thomas môžete prežiť niekoľko skutočne príjemných dní aj mimo hlavnej sezóny. Majitelia luxusného zariadenia majú pre hostí pripravené lákavé jesenné zľavy. Zostavený je tiež pestrý program, vďaka ktorému sa návštevníci nebudú nudiť. Nádherná scenéria v okolí hotela toto miesto priam predurčuje k chvíľam plným romantiky. Hostia radi obdivujú skoré západy slnka, prípadne absolvujú dlhé prechádzky prírodou. Ak aj vás láka pokojné prostredie prímorského vidieka, návšteva Cricket St. Thomas určite stojí za zváženie.

Uprostred zeleného kráľovstva

Elegantný hotel rozprestierajúci sa v oblasti, kde dozrieva jablčný mušt, stál už v roku 1820. Vzhľad budovy zariadenej skutočne kráľovsky navrhol neoklasicistický architekt Sir John Soane. Blízke okolie krášlia veľkolepé záhrady so starostlivo udržiavanými krami a vzácnymi stromami. Už roky tam vedľa seba utešene rastú cédre, javory i tisy. Zveľadeniu zeleného kráľovstva obetoval 2. barón Brideport, manžel netere legendárneho admirála Nelsona, nemalé množstvo peňazí. Za 250 000 libier nechal postupne vytvoriť reťaz jazier a povysádzať množstvo ozdobných krov. Predovšetkým však vybudoval usadlosť, ktorú s nadšením začali navštevovať členovia vážených, aristokratických rodín. Dvere dokorán mal otvorené najmä lord Hamilton s manželkou. Ďalšia zaujímavosť z ďalekej histórie – na hotelovom pozemku dodnes stojí vzácny farský kostol z 12. storočia. Súčasťou jeho inventára je aj brokátový obrus, ktoré zdobil oltár počas korunovácie kráľovnej v roku 1953.

small

Hotel plný zábavy

Vidiecky hotel, prekrásne záhrady, história spätá s veľkými menami. A to je len začiatok. Oprášte si svoje tanečné topánky. V Cricket St. Thomas sa totiž hostia nie zriedka zvŕtajú na parkete. Napríklad počas inovatívnych workshopov, ktoré sa stali spestrením hotelového programu. Popustiť uzdu talentu však môžete nielen pri tanci, ale aj speve. Ktovie, možno práve vy sa postaráte o minisenzáciu s mikrofónom v ruke. Pestrosť aktivít slovami naznačila aj organizátorka návštevných skupín Linda „V hoteli tiež hráme bowling, cvičíme alebo sa zabávame kvízmi.“ Program je precízne zostavený na ráno, poludnie i na večer. Víkendy zvyknú byť rušné, zväčša nabité fascinujúcimi ľuďmi: hudobníkmi, tanečníkmi, ale aj divadelníkmi či komikmi. Mnohé hviezdy sú zarezervované na niekoľko mesiacov dopredu. Týka sa to napríklad Russella Watsona, Billyho Oceana i Elaine Page. Vystúpenie v budúcoročnom septembri potvrdil aj 24-členný Národný symfonický orchester.

small_1

V znamení športu a krásy

Po boku kultúry a vzrušujúcej zábavy má v Cricket St. Thomas svoje miesto aj šport a krása. Hostia súťažia v lukostreľbe, stolnom tenise, či krokete, veľkej pozornosti sa teší tiež streľba zo vzduchovej pištole alebo čoraz obľúbenejší disc golf. Aký by to bol špičkový hotel bez vyhrievaného bazéna, sauny, či fitness štúdia? V Cricket St. Thomas našťastie nič z uvedeného nechýba. A krása? Jej je „zasvätený“ špeciálny salón s rozmanitými službami. Možnosť stráviť v ňom nejaký ten okamih ocenia obzvlášť dámy. Im (ale nielen im) sú určené tiež vybrané druhy masáží a regeneračných terapií. „Liečená“ pokožka sa stane hladšou, evokujúcou na dotyk povrch jemného zamatu. Po aktivitách spojených s cvičením, či športom sa žiada dobyť si energiu kvalitným jedlom. Ak si vyberiete reštauráciu The Tree Tops očakávajte sedenie v jasných a vzdušných priestoroch. V nich si vychutnáte denné trojchodové menu i špecialitky z miestnej oblasti so skutočným pôžitkom. Čerstvé mäso a vybrané druhy zeleniny podávané na tanieri pochádzajú z tradičných britských fariem. Druhá, menšia hotelová reštaurácia The Granary má o čosi intímnejší charakter.

small_2

Izby s históriou

Cricket St. Thomas, jeden z trinástich luxusných hotelov začlenených do siete Warner ponúka hosťom na ubytovanie štyri typy izieb: Standard, Signature, Royale a Historic. Vzájomne sa od seba odlišujú rozlohou, farebným riešením priestorov a zariadením, ktoré je v jednotlivých miestnostiach k dispozícii. Rozhodujúca je tiež poloha a výhľad. Niektoré izby sa totiž nachádzajú v hlavnej budove, iné zasa v blízkosti dvora, či záhrady. Hotel zdôrazňuje, že najlepšie ubytovanie ponúkajú izby Historic vybavené starožitnými dekoráciami, luxusnými kúpeľňami, toaletami, telefónom, minisejfom a 32 palcovým televízorom. Tieto priestory, zmodernizované a pravidelne udržiavané pochádzajú z roku 1820. Prímorský Cricket St. Thomas je situovaný do naozaj kúzelného prostredia. Nemusíte byť expertom na krásy prírody, aby ste si zamilovali miestne záhrady Grotto a Water Garden. V historickom Hamilton Tea Rooms sa zasa pokojne môžete venovať typickým čajovým rituálom. Pri popíjaní obľúbeného nápoja si istotne vychutnáte pohľad na kvitnúcu hotelovú zeleň.

small_3

Marcel Letko
Photos: Press
www.warnerleisurehotels.co.uk