Autentické príbehy, nadčasové témy

Petra Vlhová v kampani o duševnom zdraví: Celú sezónu som bola pod veľkým tlakom

- Reklama -

Duševná nepohoda trápi aj na Slovensku čoraz viac ľudí. Ak vás niečo ťaží, nenechávajte si to pre seba. Prvým krokom je obrátiť sa na rodinu alebo niekoho blízkeho, prípadne rovno navštíviť psychológa. Kampaň “Hovorte úprimne” s Petrou Vlhovou je venovaná duševnému zdraviu.

Skupina UNIQA spustila ďalšiu časť  česko-slovenskej  reklamnej kampane venovanej duševnému zdraviu pod názvom “Hovorte úprimne”.  Stavia na minuloročnej vlne “Duševné nepohodlie nie je vidieť” a chce motivovať verejnosť, aby bola otvorená téme duševného zdravia, čo je nevyhnutný prvý krok k jeho zlepšeniu.

Najnovšie štatistiky hovoria, že na Slovensku trpí depresiami asi 300-tisíc ľudí a počet stále rastie.

Hlavným posolstvom kampane je potreba otvorene hovoriť o probléme. Týka sa ľudí, ktorí trpia nejakou formou duševnej nepohody ako aj ich okolia. Preto sa spoty prelínajú s online kampaňou #uprimne. Do komunikácie sú opäť zapojení aj športovci, ktorí sú partnersky spojení s UNIQA. Duševná rovnováha a duševná pohoda sú totiž pre nich predpokladom toho, aby boli schopní podávať výkony v správnom čase.

“Osobnú účasť reprezentantiek v zjazdovom lyžovaní Petry Vlhovej (SR) a Martiny Dubovskej (ČR), od ktorých sa očakáva plné nasadenie a výsledky bez ohľadu na ich aktuálny zdravotný stav či náladu, považujem za inšpiratívnu pre každého. Aj ony často čelia stresu a rôznym problémom, ktoré ovplyvňujú ich duševný stav. V kampani na to otvorene poukazujú. Môžu sa stať príkladom pre ostatných, aby mohli hovoriť o svojich ťažkostiach,” hovorí Silvia Vlasková.

Zdroj: UNIQA

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -