Autentické príbehy, nadčasové témy

Pohyb je pre zdravie tela aj mysle životne dôležitý

- Reklama -

10. mája si pripomíname Svetový deň pohybom ku zdraviu. Tento deň slúži ako pripomenutie dôležitosti fyzickej aktivity pre náš zdravotný životný štýl. V súčasnej dobe, kedy sa väčšina ľudí v dôsledku práce a iných povinností pohybuje len minimálne, je dôležité dať do povedomia, aký vplyv má fyzická aktivita pre telo a myseľ.

Pravidelný pohyb pomáha udržiavať zdravie srdca, pľúc, krvného obehu a pomáha znižovať stres, to znamená, že pohyb je dobrý nielen pre fyzickú kondíciu, ale aj pre psychickú. V dnešnej dobre, kedy rastie spojenie človeka s technológiami a sedavým životným štýlom, je ťažké nájsť čas na cvičenie a pohyb. Preto by sa mali hľadať možnosti ako zahrnúť fyzickú aktivitu do každodenného života, napríklad chodenie po schodoch namiesto používania výťahu alebo chodenie do práce namiesto auta alebo verejnej dopravy.

„Vhodné je taktiež podporiť pravidelný športový tréning a aktivity, ktoré prinášajú radosť a zároveň sú prospešné pre zdravie. Zdravý pohyb a fyzickú aktivitu môže zahŕňať každodennú prechádzku. Prechádzky sú jednoduchým spôsobom, ako zahrnúť pohyb do každého dňa. Športovanie s priateľmi je tiež dobrou voľbou aj vďaka motivácií a väčšej pravdepodobnosti dlhšieho vykonávania športovej aktivity.,“ vyjadrila sa primárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levice MUDr. Drahoslava Rondíková.

Niet pochýb, že fyzická aktivita a celkovo životný štýl majú pozitívny vplyv na zdravie jednotlivca. Svetový deň pohybom ku zdraviu má osloviť a povzbudiť ľudí, aby sa snažili byť aktívnejší a zlepšili tak naše zdravie. Preto je dnes žiadúce zamyslieť sa nad tým, ako zahrnúť viac pohybu do svojho života, a urobiť tak krok smerom k zdravšiemu a šťastnejšiemu životu. Netreba však zabúdať aj na zdravé stravovanie, jeho základom je pestrosť – dostatok vitamínov a samozrejmosťou zaradenie ovocia a zeleniny do jedálnička.

-Tlačová správa-

Ilustračná snímka, zdroj: Unsplash

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -