Autentické príbehy, nadčasové témy

Pokračovanie legendárneho sexu

0

Keď som pred viac ako rokom písal článok o filmovom spracovaní známeho seriálu Sex v meste, bol som nadšený. Príchod DVD som oslávil jeho kúpou a ako muž som sa netradične zapísal do siahodlhého zoznamu fanúšikov tohto úsmevného príbehu.

Sex v meste na mňa zapôsobil až natoľko, že niečo nedefinovateľné ma prinútilo ukladať myšlienky na bielu plochu obrazovky. Na tom filme bolo čosi magické, niečo, čo ma nútilo venovať mu pár riadkov. Sex and the city mi odpovedal na niekoľko odkazov. Tesne po svetovej premiére som zaznamenal v médiách informácie o jeho úspešnom ťažení, ktoré napokon prinieslo výsledok v podobe prvenstva v rebríčku príjmov počas úvodných dní premietania. Prekonal dokonca atraktívneho lídra – Indianu Jonesa a kráľovstvo krištáľovej lebky.

A nebol som sám, koho tento film zaujal. Poznám ľudí, ktorí milujú módu, luxusný životný štýl a, samozrejme, Sex v meste. No samotný film sa nesústredil len na prehliadku značkových produktov, luxusného života v New Yorku. Hlavný motív bol oveľa príjemnejší a dôležitejší aspekt – priateľstvo a láska. Filmová Carrie Bradshawová už nevenovala prílišnú energiu svojim stĺpčekom o sexe v meste, ale zamerala sa na vlastný svet. Ten sa po štyroch rokoch od ukončenia posledného dielu úspešného seriálu výrazne zmenil. Štvorica priateliek prežíva svoj príbeh – Carrie konečne dospela k rozhodnutiu spojiť svoj život s pánom Božským, voľnomyšlienkárka Samantha sa presťahovala s hercom Smithom do L.A., Miranda žije v manželstve so Stevom a Charlotte so svojím manželom vyvíjali všetko úsilie na to, aby sa mohli pochváliť vlastným dieťaťom.

To všetko však už poznáme a vieme ako sa filmový príbeh skončil. Čo nepoznáme je hlavná dejová osnova pokračovania úspešnej „jednotky“ Niektoré „kacírske“ médiá už prišli s možnými dejovými líniami, ktoré odhaľujú zaujímavý a aktuálny príbeh, korešpondujúci so súčasnou dobou.

Na záver nám zostáva len hádať. Dostane sa globálna kríza aj do filmového príbehu. Stane sa Carrie s pánom Božským obeťou recesie? Vráti sa Samantha k Smithovi? Zmení Miranda svoj džob a podporí Steveov sen o vlastnej reštaurácii? A čo Harry a Charlotte?

Na pravdivé a overené informácie si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Ale aspoň sa máme na čo tešiť. Zatiaľ vám prinášame aspoň niekoľko fotografií z nakrúcania očakávanej „dvojky“ – Sex and the city 2.

Peter Fritz                                     Photos: ISIFA

www.sexandthecitymovie.com