Autentické príbehy, nadčasové témy

Pop Biznis – Madonna a Sticky and Sweet Tour sa vracia

0

Nestihli ste žiadny z Madonninych minuloročných koncertov? Nemusíte mať hlavu v smútku. Popová kráľovná pre veľký záujem pokračuje vo svojej Sticky and Sweet Tour. Jej priaznivci si môžu vybrať z 22 koncertov. Na Slovensko síce (žiaľ, už tradične) nezavíta, vidieť ju však budete môcť  napríklad aj v Prahe.

Láka aj Oakenfold

Pokračovanie Sticky and Sweet Tour okorení prominentný predskokan Paul Oakenfold, jeden zo svetových „guru“ elektronickej hudby, s ktorým už Madonna v minulosti spolupracovala. Päťdesiatročná popová diva, ktorej život v posledných mesiacoch poznačil rozvod s Guyom Ritchiem, začne druhé pokračovanie svojho aktuálneho turné 4. júla v Londýne. Z celkového počtu dvadsaťdva koncertov bude až trinásť na miestach, ktoré Madonna navštívi po prvý raz. Napriek tomu, že sa vyskytne v Srbsku, Bulharsku, Maďarsku či Rumunsku, na Slovensko nezavíta. V našej krajine nekoncertovala ani raz. Je však na mieste položiť si otázku: Mala by vôbec kde? Hala, ktorá by bola vhodná na vystúpenie hviezdy takého formátu, sa u nás zatiaľ nenachádza.


Úspech, aký sa len tak nevidí

Turné Sticky and Sweet zaznamenalo megaúspech na celom svete a aj bez jeho druhej časti získalo titul  – Najdlhšie ucelené turné v histórii. „Je to prvýkrát, nikdy predtým som nepredlžovala svoje turné. Som vzrušená z toho, že budem opäť na cestách a navštívim miesta, kde som nikdy predtým nebola a vrátim sa na tie, ktoré milujem,“ komentovala Madonna predĺženie Sticky and Sweet Tour. Okrem nových „destinácií“ sa vráti aj tam, kde nekoncertovala dlhé roky – napríklad do Madridu, či Mníchova.


Iba Európa

Najbližšie k Slovensku, v Prahe, bude Madonna koncertovať 13. augusta, termín začiatku predaja vstupeniek na vystúpenie v českom hlavnom meste zatiaľ známy nie je. Pre koncert v Londýne a Manchestri začnú lístky predávať už 6. februára. Ďalšími mestami, v ktorých sa Madonna v rámci pokračovania Sticky and Sweet objaví, sú: Werchter, Milano, Barcelona, Madrid, Hamburg, Tallin, Helsinki, Göteborg, Varšava, Mníchov, Ljubljana, Oslo a Marseille. Mestá v Bulharsku, Maďarsku, Rusku, Rumunsku a Srbsku zatiaľ zverejnené nie sú.

V roku 2008 videlo koncerty v rámci turné Sticky & Sweet Tour  viac ako 2,3 milióna ľudí na 58 miestach sveta. Rekordy v predaji vstupeniek trhala všade – 650 tisícmi v južnej Amerike, 72 tisícmi v Zurichu, 75 tisícmi v New Yorku a rovnako 75 tisícmi v Londýne.

Špeciálny hosť Sticky and Sweet tour 2009, DJ Paul Oakenfold, je už mnoho rokov jedným z najdôležitejších – ak nie najdôležitejším vôbec – z mien klubovej kultúry. Preslávil sa remixami pre  Rolling Stones, U2, Justina Timberlakea, či skupinu Massive Attack.

František Kvarda         Photos: ISIFA

www.madonna.com