Autentické príbehy, nadčasové témy

Porsche Design opäť s úspechmi

0

Našim čitateľom sú produkty série Porsche Design dobre známe. Ich kvalitu a exkluzivitu pred niekoľkými dňami ocenili v nemeckom Stuttgarte. Získali až tri ceny iF Product Design Awards. „Bodovali“ okuliare, topánky i mobilný telefón.

iF Product Design Awards je jednou z najvýznamnejších prehliadok dizajnérskych kúskov na svete. Má viac než 50-ročnú históriu. Medzinárodná porota ocenila okrem iného aj kvalitu, inovatívnosť či spracovanie týchto výrobkov radu Porsche Design: P’8810 Reading Tool, P’1700 Shoe Collection a P’9522 Mobile Phone. Pozrime sa bližšie na každý z nich.

Porsche Design P’8810 Reading Tool

Tieto okuliare vynikajú čistým dizajnom, vysokou funkčnosťou a športovo-elegantným vzhľadom. Slimačia ulita, ktorou boli inšpirované, umožňuje ich zrolovanie do špirály – len o trochu väčšej než zapaľovač. Výsledkom kombinácie ultraľahkého titánu a špičkovej

karbónovej technológie je excelentná stabilita a vynikajúci komfort počas nosenia.

Porsche Design P’1700 Shoe Collection

Nová kolekcia topánok Porsche Design na sezónu jar/leto 2010 garantuje perfektný vzhľad za každých okolností. Počnúc klasickou formálnou, cez športovú až po ležérne „casual“ topánky na voľný čas. Spoločným prvkom všetkých týchto typov je funkčný a nadčasový dizajn, doplnený o inovatívnu podošvu TPU.

Porsche Design P’9522 Mobile Phone

Mobilný telefón Porsche Design P’9522 je vyrobený z hliníka a pokrýva ho minerálne sklo, ktoré je odolné voči škrabancom. Výsledným efektom je atraktívny, elegantne uhladený povrch. Dominantná kombinácia čierneho minerálu a matného hliníka podčiarkuje štýl a filozofiu značky Porsche. Okrem sofistikovaného dizajnu samozrejme ponúka aj špičkový zvuk a kvalitné fotografie.


Množstvo ocenení

Porsche Design od svojho založenia v roku 1972 získalo viac než sto ocenení na národných či medzinárodných výstavách. Za svoj úspech môže podľa slov výkonného riaditeľa skupiny Juergena Gesslera vďačiť orientácii na produkty s nadčasovým kvalitným dizajnom. To, že výrobky nepodliehajú lacným módnym trendom vystihuje motto: „Trendy prichádzajú a odchádzajú – dizajn trvá naveky.“ Filozofia výrobného procesu Porsche design spočíva v dokonalom spojení funkčnosti a estetiky. Tá sa nezmenila už od čias zakladateľa Porsche Design. Bol ním Ferdinand Alexander Porsche, dizajnér legendárneho automobilu Porsche 911.


Porsche Design

Porsche Design je luxusná značka, ktorá od roku 1974 vyrába luxusný dizajnérsky tovar. Ten však okrem samotnej kvality ponúka premyslený dizajn a vysokú technickú úroveň. V portfóliu tejto značky nájdu milovníci luxusu rôzne klasické doplnky pre mužov, športové a módne produkty, ale tiež elektroniku, či parfémy. Všetky výrobky vznikajú v Porsche Design Studio v rakúsom Zell am See.

NIPOS                                         Photos: Porsche Design

www.porsche-design.com