Autentické príbehy, nadčasové témy

Potvrdené – Lotus prispel Haiti sumou 1,4 milióna eur

0

Známa tvár prináša peniaze. Nasledujúci príbeh to potvrdzuje. Našťastie, nie vždy ide práve o peniaze pre „nositeľa“ tej ktorej známej tváre. Príkladom je svetová (i keď mnohými škandálmi poznačená) modelka Naomi Campbell. V spolupráci s prestížnou automobilkou Lotus sa jej pre zemetrasením postihnuté Haiti podarilo vyzbierať krásnych 1,4 milióna eura.

Špeciálny model

Lotus sa rozhodol zničenej krajine pomôcť výrobou ôsmych kusov špeciálne navrhnutého modelu. To bolo spoločne s tvárou Naomi „lákadlom“ pre aukciu. Výsledok? Osem šťastných majiteľov jedinečného vozidla a takmer 1,5 milióna eur pre matky, deti a bábätká trpiace následkami nešťastia v Haiti. Príjemný výsledok oznámila firma nedávno na ženevskom autosalóne.

„Lotus bol najväčším podporovateľom projektu Fashion For Relief. Tento projekt sa stal  nástrojom toho, aby sme mohli získať finančné prostriedky pre White Ribbon Alliance a jej partnerov na Haiti, ktorí pracujú na obnove systému zdravotnej starostlivosti pre matky a deti,“ komentovala úspešnú dražbu, ktorá prebiehala cez internet, Naomi Campbell. Spoluprácu so svetovo uznávanou tvárou modelingu si britský Lotus pochvaľuje. „Bola to veľká radosť pracovať s Naomi i White Ribbon Alliance a tak podporiť túto skvelú vec,“ hovorí Dany Bahar, výkonný riaditeľ firmy. „Sme potešení, že spoluprácou s Naomi, našimi dodávateľmi a tiež vďaka veľkorysosti záujemcov, sme boli schopní získať významnú sumu peňazí na pomoc ľuďom v núdzi,“ dodáva nadšene riaditeľ Bahar.

To, že Naomi, napriek už desaťročia trvajúcej sláve, má srdce otvorené aj pre iných ľudí, hádam potvrdzuje aj jej návšteva v sídle spoločnosti Lotus v britskom Norfolku. Prišla sem po dražbe, aby vzdala úctu všetkým, ktorí sa na výrobe ôsmich áut z limitovanej charitatívnej edície podieľali. Mimochodom – v aukcii bolo vozidlo Lotus Evora.


Nevyhnutná pomoc

Haiti je najchudobnejšia krajina na západnej pologuli našej planéty. Ničivé januárové otrasy extrémne narušili už aj tak slabo fungujúcu infraštruktúru a doslova znivočili celú krajinu. Z hrozivých čísel a štatistík vyberme len jednu: viac ako 35-tisíc tehotných žien na ostrove musí, alebo bude musieť čeliť pôrodu v extrémne zhoršených a rizikových podmienkach. Pomoc si teda Haiťania skutočne zaslúžia z každej strany. Je prirodzené, že charitatívna šou Fashion For Relief venovala januárovému nešťastiu pozornosť. Pomáha totiž už od svojho prvého ročníka. Ten sa konal v roku 2005 v New Yorku. Viacerí „guru“ sveta módy si totiž uvedomili, že aj tento druh priemyslu by sa mal podieľať na svetovej charite.

Veď v móde sa točia nemalé peniaze. Projekt v minulosti pomohol napríklad obetiam hurikánu Katrina. Okrem Naomi sa na projektoch Fashion For Relief podieľali od jeho začiatku desiatky známych svetových osobností. Claudia Schiffer, Kate Moss, Ronan Keating, Kelly Osbourne, Lily Cole, P. Diddy či dokonca princezná Beatrice. Všetkým z nich, ktorí to myslia skutočne úprimne, aj v mene Haiťanov a všetkých ostatných, ktorým kedy pomohli, ďakujeme. A, samozrejme, držíme palce v budúcnosti.

Jakub Steiner                                               Photos: Lotus Press

www.naomiforhaiti.com
www.grouplotus.com