Autentické príbehy, nadčasové témy

Prague Fashion Weekend ašpiruje na módnu udalosť roka

0

Do Parížskej ulice v historickom centre Prahy vstúpi prvý septembrový víkend móda a zážitok to bude zaručene nezabudnuteľný. Najdlhšie stredoeurópske prehliadkové mólo uprostred elegantných secesných domov, špičková, inšpiratívna móda, účesy plné fantázie, atraktívny sprievodný program, vzrušujúca atmosféra, očakávaný divácky záujem. Nie je pochýb, že Praha sa 4. a 5. septembra stane centrom európskej módy.

Ojedinelý projekt Prague Fashion Weekend vzniká pod záštitou Magistrátu hlavného mesta Prahy, za podpory mestskej časti Praha 1, primátora Pavla Béma a organizácie Czech Tourism. Ponúkne návštevníkom to najlepšie z dielní tuzemských a svetových módnych návrhárov i zahraničných značkových butikov, ktoré sídlia v Parížskej ulici a jej okolí. Horúce trendy v účesoch sú inšpirované víziami Wella Professionals, zatiaľ čo kreatívne líčenie zaisťuje spoločnost MAC. Sobotný i nedeľný program sa začne o 13 hodine súťažou českých a slovenských dizajnérskych talentov New Fresh Style. V priebehu oboch dní budú od 14.30 a 16 hodín nasledovať exkluzívne módne prehliadky. Účasť potvrdila i topmodelka Pavlína Němcová.

Vrcholom nedeľňajšieho programu bude prehliadka víťaza súťaže New Fresh Style, ktorého vyberie porota na čele s Liběnou Rochovou (členom poroty bude tiež i svetoznámy fotograf Robert Vano). Finalisti súťaže verejne predstavia svoje originálne kolekcie a víťaz získa zájazd do metropoly módy – Paríža. Štýlovou moderátorkou Prague Fashion Weekendu bude Lenny Trčková. Vstup na všetky akcie je zadarmo, módne prehliadky budú naviac striedať originálne vystúpenia v choreografii Jana Kňourka, o hudbu sa postará DJ Lumiere.

Hana Havelková, jedna z renomovaných návrhárok, ktorej modely počas Prague Fashion Weekendu uvidíme, hovorí: „Každá účasť na takejto akcii je pre mňa veľkou výzvou. Mám vždy ambície predstaviť sa s čo najzaujímavejšou kolekciou. Veľké akcie, počas ktorých sa v krátkom časovom úseku prezentuje to najlepšie, čo v módnej branži vzniká, sú prínosom pre samotných návrhárov, tak aj pre módny biznis i pre informovanosť verejnosti.

Words & Photos: 2media.cz

www.praguefashionweekend.cz
www.czechoslovakmodels.eu