Autentické príbehy, nadčasové témy

Prečo je nový Range Rover korunou ponuky Land Rover?

- Reklama -

Nová generácia Range Rover zosobňuje modernú formálnosť klasického dizajnu cez harmóniu proporcií a línií, ale fascinuje tiež svojou hravou modernitou. Práve táto kombinácia klasických a moderných prvkov v hyper-luxusnom balíku je kľúčom k úspechu piatej generácie Range Rover. Poďme sa na ňu pozrieť bližšie.    

 
Z nádherne vyhladenej, akoby jednoliatej karosérie je už na prvý pohľadzreteľné, že už je pripravená na čisto elektrický pohon, ktorý príde v roku 2024, a pre ktorý je dôležitá  aerodynamika. Toto obrovské auto má koeficient odporu iba 0.30, čím prevýši očakávania nejedného šoféra. 

Nový Range Rover je o niekoľko centimetrov väčší ako predchádzajúca generácia a dlhá verzia (LWB)  je dlhšia o 20 centimetrov ako verzie s kratšou nápravou, ale ponúka možnosť až siedmich miest na sedenie. 

Štandardom piatej generácie vlajkovej lodi automobilky sa stalo vzduchové pruženie a natáčanie zadných kolies, vďaka čomu stačí viac 5-metrovému vozidlu polomer natáčania iba 10,8 metra. V teréne zvládne náklon až 45 stupňov, prebrodí vodu hlbokú 90 centimetrov a potiahne 3,5 tony. Okrem obrovskej sily je teda vozidlo aj ohromne agilné a prispôsobivé. Akoby neexistovalo nič, čo nezvládne.

Auto má krásne 21 až 23-palcové kolesá a používa úplne nové, prepracované digitálne LED svetlá so schopnosťou vykrytia až 16-tich segmentov. Vnútri auto rozmaznáva buď úžasným tichom alebo nádherným zvukom. Oproti predošlej generácii je nový Range Rover tichší až o štvrtinu a ak si počas jazdy užívate hudbu, k dispozícii je vám systém 35-tich reproduktorov. Samozrejme, niektoré z nich sú umiestnené priamo v opierkach hlavy.

Samozrejmosťou je aj automatické odomknutie a zamknutie po priblížení a vzdialení sa s kľúčom, dokonca je možné na diaľku dvere aj úplne otvoriť. Fanúšikov výletov poteší pikniková lavička, ktorá sa vyklápa zo zadnej časti a poskytuje príjemné sedenie.

Vo svojich edíciách Range Rover ponúka doslova tisíce kombinácií aj ekologických materiálov, dizajnových detailov a ďalších prvkov, ktorými si toto výnimočné auto prispôsobíte na želanie a vytvoríte tak skutočný unikát.

Ako predajcovia tiež s radosťou konštatujeme, že nový Range Rover vzbudil veľký záujem. Dokonca sa stretávame aj s tým, že spätne odkupujeme pomerne nové vozidlá, ktoré si želáte vymeniť za nový Range Rover. Aj v tom je sila koruny portfólia Land Rover.

Model Range Rover je aj napriek komplikovanej situácii vo výrobe a dodávkach možné objednávať vo vami zvolenej konfigurácii. Tú si s vami radi prejdú naši kolegovia v showroome na Rožňavskej 30 v Bratislave, kde týmito autami žijeme. Príďte sa na skutočne prémiové vozidlá pozrieť osobne.

Máte záujem o testovaciu jazdu v T.O.P. AUTO PREMIUM? Požiadať o testovaciu jazdu môžete TU.

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -