Autentické príbehy, nadčasové témy

Predstavujeme vôňu Karl Lagerfeld

0
Predstavujeme vôňu Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld ostáva aj vo svojich osemdesiatich rokoch mimoriadne aktívnym človekom. Svedčí o tom nielen nová, nedávno uvedená kolekcia odevov a doplnkov, ale aj ďalší zaujímavý počin, ktorým sa tento kreatívny módny tvorca rozhodol ozvláštniť svet kozmetiky. Reč je o vlastnom parfume, určenom pre pánov i dámy. Svieža, jarná vôňa bude v Európe a Spojených Štátoch Amerických oficiálne predstavená do 24. marca.

Pod rúškom tajomna

O plánoch uviesť na trh nový kozmetický produkt, excentrický návrhár čo-to prezradil ešte v januári tohto roku. Pomerne diskrétna prezentácia sa uskutočnila v londýnskej štvrti Holborn. Dostať sa priamo na „miesto činu“ a získať nejaké bližšie informácie o pripravovanom parfume však nebolo vôbec jednoduché. Karl Lagerfeld totiž odmietol prezradil dôležité detaily a naznačil, že viac sa verejnosť dozvie až v marci. Rozčarovanie nad tajomnosťou hostiteľa nemalo dlhé trvanie. Ľudia sa na prezentácii dobre bavili, spríjemňujúc si chvíle pohárikmi mojita a šťavnatými sústami čokoládového zákusku.

small

Hoci podrobnosti ohľadne pripravovanej novinky ostali až do marca utajené, o niektorých skutočnostiach už verejnosť vedela. Ešte v októbri 2012 ukončil Lagerfeld spoluprácu s Coty a podpísal dvadsaťročnú zmluvu s francúzskym výrobcom a distributérom kozmetických produktov Inter Parfumes. Nový parfum chcel vitálny osemdesiatnik predstaviť čo najskôr. „Nemám rád, keď sa realizácia projektu odsúva. Je to ako pri varení. Pokrm sa má jesť za horúca,“ prezradil. Medzi najobľúbenejšie vône nemeckého dizajnéra patrí  Le Labo’s Neroli 36. Aj preto sa dalo očakávať, že novému parfumu budú dominovať kvetinové tóny a citrusy. Predpoklady sa naplnili.

V znamení kvetov a citrusov

Svieža novinka s jednoduchým, ale výstižným názvom „Karl Lagerfeld“ sa objaví na trhu v prevedení určenom pre pánov i pre dámy. Ženský parfum spoločne navrhli Christine Nagelová a Serge Majoullier. Dvojica namiešala chytľavý mix z tónov ovocia (citrón, broskyňa) a kvetín (ruža, magnólia, pluméria), ktorý doplnila o muškát, ambru a arómu drevín. Mužskú vôňu stvoril Jean-Christophe Hérault. V základe tejto kompozície dominuje levanduľa a mandarínka, srdce tvorí jablko a lístky fialky. Obohacujúcimi prvkami sú santal a ambra. „Levanduľa v pánskom parfume by nemala voňať príliš „bežne“. „Musí v tom byť určitá sofistikovanosť,“ vyjadril sa na margo mužskej vône Karl Lagerfeld, charakteristický svojimi snehobielymi vlasmi a tmavými okuliarmi.

small_1

Uvedenie nového kozmetického produktu na trh už tradične sprevádza aj reklamná kampaň, ktorej súčasťou je dokonale prepracovaný promo spot. Tentokrát sa v klipe objavila nemecká modelka Kati Nescher a Lagerfeldova múza, Baptiste Giabiconi. Zo samotného videa i prvých, nedávno zverejnených fotografií vidieť, že po stránke dizajnu je flakón odetý do klasickej kombinácie – čiernej a bielej farby. Monochromatická estetika má v spojitosti so značkou Lagerfeld dlhoročnú tradíciu.

Predstavenia oboch vôní v súčasnosti prebiehajú prostredníctvom sietí Harrods (Veľká Británia) a Macy’s (USA). Ich celosvetová prezentácia je naplánovaná na september. Dámsky parfum bude dostupný v objeme 25, 45 a 85 ml, pánsky v objeme 30, 50 a 100 ml. Cena týchto luxusných kozmetických produktov sa predbežne odhaduje na 54 až 118 dolárov.

Marcel Letko
Photos: ISIFA
www.karl.com