Autentické príbehy, nadčasové témy

President Wilson – voľba kráľov a celebrít

0

Čo by ste povedali na príjemné prebúdzanie v priestrannom, luxusne zariadenom apartmáne s prekrásnym výhľadom na Ženevské jazero alebo majestátny Mont Blanc? Myslím, že by to bola skutočne pekná predstava. Obyčajné snívanie sa ale razom môže premeniť na radostnú realitu, stačí, keď navštívite prepychový hotel President Wilson v Ženeve a zarezervujete si ubytovanie v kráľovskom apartmáne alebo v jednej zo 175 vynikajúco zariadených izieb.

Päťhviezdičkový hotel President Wilson, ktorý nájdete v srdci Ženevy, patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie spoločenské zariadenia v meste. Aj vás, podobne ako ostatných návštevníkov zrejme očarí modernosťou a jedinečným umeleckým prevedením v interiérovej oblasti. Hotel President Wilson je ukážkovým príkladom miesta, v ktorom sa fantasticky snúbi elegancia s okázalým luxusom. Hlavnou víziou obchodného riaditeľa hotela pána Charlesa Tammana bolo, aby zariadenie fungovalo s maximálnou precíznosťou. Preto neprekvapí, že hostia majú v súčasnosti k dispozícií tie najmodernejšie vymoženosti a môžu. počítať s najvyššími úrovňami komfortu, pohodlia a luxusu.

Najexkluzívnejšie ubytovanie samozrejme poskytuje kráľovský apartmán vybavený štyrmi dokonale zariadenými spálňami a šiestimi kúpeľňami. V pohodlnej posteli opatrenej drahými perinami, obliečkami a vankúšmi sa hosť cíti skutočne kráľovsky. V prípade potreby môže zazvoniť na osobného sluhu, ktorý mu je k dispozícii pri každej príležitosti. Apartmán je taktiež vybavený bezpečnostným kamerovým systémom, oblokmi s nepriestrelnými sklami ako aj  rovnako kvalitnými a odolnými dverami. Estetickú i účelovú funkciu plní vhodne zvolený nábytok, ktorému výrazne dominuje mahagónový stôl. O úžasnom výhľade na najvyšší vrch európskeho kontinentu sme sa už zmienili, na pozorovanie okolia vynikajúco slúži príjemná terasa. V kráľovskom apartmáne rady trávia chvíle rozmanité hlavy štátov, členovia kráľovských rodín i roztopašné celebrity.

Ak by sa hosť predsa len rozhodol využiť jednu z lacnejších izieb, ani v takomto prípade nebude po stránke pohodlia, či luxusu strádať. K dispozícii sú mu dennú tlač, satelitná televízia ponúkajúca prémiové kanály, bezdrôtové internetové pripojenie, ale aj služby faxu a telefónu s využitím odkazovača. Obývacia izba je navyše vybavená unikátnym digitálnym systémom, ktorého súčasťou je CD a DVD knižnica. Telefón a televízia sa kvôli zabezpečeniu maximálneho pohodlia nachádzajú dokonca aj v kúpeľni. Medzi samozrejmosti v apartmánoch patrí minibar a klimatizácia, na požiadanie hosťa sa dá zabezpečiť aj mikrovlnná rúra, žehlička, žehliaca doska, prípadne protialergická posteľná bielizeň. Manželské páry s veľmi malými deťmi ocenia možnosť okamžitého zaobstarania kolísky. Hostia s radosťou vítajú spoľahlivý, 24-hodinový izbový servis i celkovo ochotný personál.

V hoteli President Wilson sa dá fantasticky rozptýliť v tamojších kúpeľoch, prípadne počas posedenia v miestnom bare, či reštaurácii. Napríklad Salon Oriental láka návštevníkov výnimočnými prekvapeniami, ktorých pôvod siaha až do ďalekej Ázie. V ponuke sú pestré, rozmanité chute Orientu, ako aj príjemná, až intímna atmosféra skvele dotvorená špecifickými dekoráciami a osvetlením. Z materiálov dominuje platina, pozornosť pútajú elegantné kovové lampy z dielne Matthieu Lustrerie, špeciálne sviečky a koberce s exotickým krokodílím motívom. V salóniku si môže hosť pochutnať na fantastických pokrmoch, ktorým nechýbajú prvky tradičnosti, zároveň však ani výrazný vplyv Orientu. Je to perfektné miesto pre popoludňajšie stretnutie, prípadne pre posedenie pri poháriku s priateľmi.

Zaujímavo zariadený je aj „trblietavý“ bar Glow s futuristickými zrkadlami. Jedná sa o veľmi nevšedný a unikátny dizajn, ktorý bude konkurencia s veľkou pravdepodobnosťou napodobňovať. Spomínané miesto má neuveriteľné kúzlo a aj preto sa hodí na príjemné príležitosti spojené so zábavou, prípadne popíjaním korenistého čaju a ďalších lahodných nápojov. Bar Glow fascinuje nielen ľudí zo Švajčiarska, ale aj návštevníkov zo zahraničia. Vynikajúce pochúťky môže návštevník ochutnať v Spice‘s, reštaurácii, kde kulinárske klišé nehrozí. Očakávať môžete len tie najlepšie voňe, chute a ingrediencie, ktoré sú precízne skombinované do fantastického finálneho pokrmu. Spice‘s umožňuje nevšedné prepojenie kontinentálnych kultúr, ponúkajúc špeciálnu stravovaciu skúsenosť v maximálne luxusnom prostredí. Vzrušujúci a zaujímavý pohľad do tajomstiev nevšednej libanonskej kuchyne ponúka reštaurácia Arabesque. Nesmú chýbať tie najlepšie ingrediencie, zapracované do jednotlivých pokrmov neuveriteľne precízne. Priestory obľúbeného spoločenského zariadenia predstavujú úžasnú mozaiku zo zlata, luxusnej bielej kože a moderných dekorácií. K večeru môže návštevník Arabesque obdivovať vďaka pôsobivému osvetleniu príjemnú hru farieb.

Zabudnúť by sme nemali ani na sezónnu reštauráciu Bayview ponúkajúcu fascinujúce posedenie pod holým nebom. Hostia môžu pozorovať na pohľad nekonečné Alpy, prípadne očarujúci západ slnka. V čase príjemnejších ročných období sa dá sedieť na okraji priestranného bazéna, prípadne odpočívať na lehátku v jeho blízkosti. Pozitívny je aj fakt, že pochutnávanie si na  rozličných ľahkých jedlách a v letnom počasí osviežujúcich nápojoch neprebieha v uzavretom priestore, ale vonku, na čerstvom vzduchu. V prípade zlého počasia a v zimnom období je reštaurácia Bayview zatvorená.

K odpočinku a regenerácii tela i mysle vynikajúco slúžia miestne kúpele, v ktorých je možné podrobiť sa rozmanitým liečebným procedúram v skutočne luxusnom prostredí. Skrášľovacie a relaxačné centrum je perfektným miestom pre dobytie batérií a k obnoveniu potrebnej životnej vitality. Denné povinnosti sú razom zabudnuté, návštevník nachádza vzácnu oázu pokoja a harmónie. O pohodlie a špičkové sluzby sa starajú skúsení profesionáli.

Pobyt v ženevskom hoteli President Wilson sice nie je z finančného hľadiska najlacnejší (52 000 dolárov na 1 osobu na noc), ale rozhodne má čo ponúknuť. V prípade otázok alebo nejasností je možné obrátiť sa prostredníctvom e-mailu na ochotných zamestnancov luxusného zariadenia, ktorí vám radi pomôžu.

Marcel Letko                                                Photos: ISIFA, President Wilson Hotel Press

www.hotelpwilson.com