Autentické príbehy, nadčasové témy

Prežite morské dobrodružstvo s jachtou Moonraker

0

Začiatkom minulého roka bola verejnosti predstavená nová luxusná jachta Moonraker. Len pred pár dňami absolvovala svoju premiérovú plavbu v rámci zimnej jachtárskej sezóny. Pasažierov s ľahkosťou previedla vodami Atlantiku, aby následne bezpečne zakotvila na Bahamách. Štýlové plavidlo v typickej bielej farbe je zatiaľ posledným zo série jácht 165 Evolution, ktoré vyrába talianska spoločnosť Mangusta ako člen skupiny Overmarine Group. 
 

Moonraker ohromujúci pozoruhodným výkonom i skvelou charakteristikou v strednej zákazníckej triede má zabudované tri MTU agregáty, ktoré dokážu vyvinúť maximálnu rýchlosť 40 uzlov. Vzhľadom k rozmerovým možnostiam jachty ide o skutočne prekvapujúci údaj. Plavidlo s ponorom 5,6 stôp môže bez väčších problémov zakotviť aj v niektorom z menších prístavov. Vďaka solídnej veľkosti, ktorá dosahuje 50 metrov, v nich určite bude neprehliadnuteľnou ozdobou.

Teraz však prijmite pozvanie na malú prehliadku samotného plavidla. Pokiaľ radi leňošíte vo vani napustenej horúcou vodou alebo sa radšej nechávate štekliť lúčmi hravého slnka, máte sa na čo tešiť. Počas plavby sa na otvorenej palube môžete slniť, čľapkať alebo sa veselo zabávať s priateľmi. Pri bare sú stoličky a barbecue, na ktorom vám skúsený kuchár ugriluje čerstvú rybu alebo iné dary mora. V interiéri vám ako cestujúcim zabezpečia želané pohodlie sedadlá s čalúnením. Patričný komfort pri stravovaní si užijete aj v rozmerovo menšej jedálni. 

Medzi najväčšie ozdoby jachty patrí hlavný salón s vysokým stropom a unikátnym osvetlením. Dizajnéri ho aj s dekoráciami odeli do odtieňov striebornej a sivej. Zrejme netušíte, ale práve tieto priestory ukrývajú unikátnu kolekciu 96-tich fliaš vína. Stačí si niektoré vybrať a ďalej už nechať pracovať svoje zmysly. Súčasťou salóna je aj humidor určený pre skladovanie kvalitných cigár, všetko pri optimálnej vlhkosti a teplote. V tejto unikátnej miestnosti so zabudovaným zvukovým systémom sa proste naplno vychutnávajú pôžitky života.  

Po absorbovaní všetkých denných radostí, prichádza čas odpočinku. V spodnej palube rozdelenej do štyroch kajút zvyčajne prespáva desať ľudí. V tej najväčšej čaká na jej obyvateľa príjemná hudba, aromaterapia a parný kúpeľ. Prvotriedny luxus by samozrejme nebol dokonalý bez kvalitne vybavenej telocvične a rozmerného kina. Svoje miesto našli v podpalubí. Jachta je tiež dobre zásobená rôznymi potrebami a náčiním pre vodné športy. O pohodlie cestujúcich sa navyše dôkladne stará 5-členná posádka.

Atraktívne plavidlo Moonraker je pripravené vyplávať na želanie záujemcu. Ten však najskôr musí kontaktovať spoločnosť Burgess Yachts, ktorá za týždenný prenájom jachty požaduje od 217 000 do 245 000 dolárov. Aj po skončení aktuálnej zimnej jachtárskej sezóny vyráža Moonraker na Bahamské ostrovy, tentoraz však neobíde ani oblasť Nového Anglicka. Noví pasažieri sa tak môžu tešiť na skvelé dobrodružstvo na mori.

Marcel Letko                                                                                  Photos: PRESS

www.burgessyachts.com