Autentické príbehy, nadčasové témy

Príbeh vône, ktorý vzdáva hold Jeanne Lanvin

0

Žena a zároveň názov vône: Jeanne Lanvin. Úžasný príbeh módy oživený Alberom Elbazom a teraz aj novou vôňou. Nezabudnuteľné stretnutie zakladateľky módneho domu Lanvin s jej najtalentovanejším umeleckým riaditeľom.

Keď odvážna mladá žena, Jeanne Lanvin, v roku 1889 otvorila svoj vlastný módny dom, vytvorila tak rafinovaný svet módy a vôní. Táto žena so silným charakterom bola nielen podnikateľkou, ale ozajstnou cisárovnou štýlov.
Jej meno sa spája s nezabudnuteľnými vôňami a provokatívnymi názvami: My Sin! Scandal, Prétexte… Ale až vôňa Arpége sa stala pre módny dom Lanvin veľkým triumfom. Určite za to vďačí aj svojmu okrúhlemu art deco flakónu s charakteristickým podpisom Armanda Rateau a slávnou kresbou od Paula Irba.

Nový parfum Lanvin bol vytvorený v úzkej spolupráci s módnym dizajnérom Alberom Elbazom, ktorý módnemu domu vdýchol nový život. Alber Elbaz vzdáva zakladateľke, jej talentu a elánu hold prostredníctvom názvu vône: Jeanne Lanvin.

Vôňa je stelesnením modernej ženskosti. Vďaka svojim hravým ovocným tónom je veselá, kvetinová a zároveň zvodná. Spája sa v nej jemná zmes černice, maliny a hrušky. Parfumérka Anne Filipo vytvorila vôňu, ktorej tóny hlavy sa pohrávajú s nádychom sladkej černice zahalenej do citróna a vône hruškového nektáru.
Malinové srdce jej dodáva ženskosť, ktorú ešte podčiarkuje lahodný buket z bielej frézie a sladkej pivónie. Teplý a zmyselný základ kombinuje sladké, mliečne santalové drevo, ambru a pižmo.

Anne Filipo hovorí: „Chcela som vytvoriť vôňu s minimalistickým zložením, v ktorej by každá zložka mala svoje miesto. Vôňu, v ktorej je dôležitý každý jeden prvok. Mojím cieľom bolo vytvoriť zloženie bohaté na kontrasty. Umožnilo to pižmo, ktoré je zároveň naivné a romantické, zmyselné a okúzľujúce, mladé a zároveň nadčasové. Pižmo je podčiarknuté kombináciou prírodných ovocných tónov lesných plodov a červeného ovocia. V srdci odhaľuje jedinečný kvetinový podpis, ktorý ešte doteraz v parfumérstve nebol: radostná explózia kryštalizovaných okvetných lístkov ruže spojená s ružovou pivóniou…Je ako ukradnuté bozky, rafinovaná a poetická, zdôrazňuje charakter nezabudnuteľnej ženy.“


Flakón a balenie

Alber Elbaz sa inšpiroval historickým flakónom pre novú vôňu, vytvoril priehľadné ošatenie z tylu a skla. Jej základom je geometrická čistota. Mohutný flakón má okrúhlu, krásne vytvarovanú vrchnú časť. Čistý, triezvy a elegantný flakón je odetý do hodvábneho tylu. Je to ľahká, elegantná tkanina, ktorú si Alber Elbaz veľmi cení a využíva ju pri mnohých príležitostiach. Tyl je uviazaný okolo flakónu, oblieka vôňu do svetloružovej farby a robí ju tak jedinečnou. Malý módny detail: etiketa, na ktorej je vpísaný názov „Jeanne Lanvin“ je ozvenou módnych kolekcií Lanvin. Vrchnáčik, na ktorom je logo značky, kresba Paula Irba (Jeanne skláňajúca sa nad svoju dcéru), je ešte dozdobený okrasným prstencom.

Flakón je uložený v romantickej a zároveň sofistikovanej ružovo bielej krabičke. Balenie je ozdobené rovnakým logom ako samotný flakón.

Reklamná kampaň

Reklamná kampaň na novú vôňu Lanvin stelesňuje mladú ženu so šibalskými očami a nenapodobiteľným nonšalantným výrazom. Je ako Alica v krajine zázrakov, ktorá s potešením objavuje flakón rovnako veľký ako ona sama! Má na sebe tylové šaty navrhnuté Alberom Elbazom. Hrdinka tejto novej vône vzdáva hold základným princípom značky.

Nová ikonická vôňa, Jeanne Lanvin, svojou eleganciu a ľahkosťou stelesňuje novú ženu Lanvin.


Sortiment

Parfumovaná voda                   100 ml
Parfumovaná voda                     50 ml
Parfumovaná voda                     30 ml
Parfumované telové mlieko   150 ml
Parfumovaný sprchový gél     150 ml

V predaji od septembra 2008.

www.glamour-co.sk
www.fann.sk
www.lanvin.com