Autentické príbehy, nadčasové témy

Prichádza dizajnový bestseller – práčka LG F1480FD9 s Direct Drive

0

Spoločnosť LG Electronics CZ (LG), ktorá je svetovým lídrom a inovátorom v domácich spotrebičoch, predstavuje novú práčku F1480FD9. Tá je vybavená patentovanou technológiou Direct Drive a využíva úplne nových postupov pri praní.

Model LG F1480FD9 je novým prírastkom do série úspešných práčok s technológiou Direct Drive. Práve vďaka Direct Drive je LG najpredávanejšou značkou v 50 krajinách celého sveta už tretím rokom. Nový model je vybavený všetkými modernými technológiami, vyperie až 9 kg bielizne, pritom je práčka veľmi úsporná a tichá.

Nová práčka od LG je snom každej náročnej domácnosti. Zmestí sa do nej až 9 kg bielizne, takže všetko špinavé oblečenie operiete naraz, a výsledok prania bude dokonalý. Rodiny s malými deťmi určite ocenia špeciálny program pre detské oblečenie, kto je alergický na prací prášok, ten využije špeciálne plákania, ktoré odstránia zvyšky pracieho prášku. Mnohokrát ocenená technológia 6 MOTION potom zabezpečí dokonalý výsledok prania„, povedal Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Hlavnou výhodou novej práčky je patentovaný motor Direct Drive. Konvenčné práčky majú bubon poháňaný cez remeň. Ten u tejto práčky odpadá – krokový motor je priamo súčasťou bubna. Čo to znamená? Bubon sa otáča na milimeter presne tak, ako ho riadi mikroprocesor. Vďaka tomu bolo možné vyvinúť úplne nové techniky prania, ktoré sa nazývajú 6 MOTION. Bubon vykonáva šesť špeciálnych pohybov, ktoré zdokonaľujú každé pranie. Okrem klasického pohybu bubna s pádom bielizne ponúka intenzívne drhnutie, ktoré vedie k rýchlemu rozpusteniu prášku. Veľmi efektívna je aj filtrácia – bubon s bielizňou sa rýchlo otáča a  dovnútra sa vstrekuje voda. Tá sa odstredivou silou dostáva k vonkajšiemu okraju bubna, pričom prechádza bielizňou – a práve odstredivá sila dokáže rýchlejšie odplaviť nečistoty z bielizne. Ďalším unikátnym pohybom je tiché váľanie bielizne pod vodnou hladinou a jemné hojdanie, to je vhodné pre jemné oblečenie. Posledný špeciálny pohyb sa uplatňuje po dokončení odstreďovania – bielizeň nezostane „prilepená“ na bubne, ale rozprestrie sa po okruhu bubna. To uľahčí žehlenie, pretože bielizeň nie je pokrčená. Tieto špeciálne pohyby vymysleli inžinieri z LG na základe dlhoročných skúseností s praním bielizne. V kombinácii s novým povrchom bubna tak práčky LG ponúka bezkonkurenčne najlepšie pranie. Žiadny iný výrobca na trhu také funkcie neponúka.

Pranie bielizne nikdy nebolo jednoduchšie. Špinavé prádlo vložíte do práčky (komfortne veľkými dvierkami) a vyberiete typ bielizne. O zvyšok sa postará práčka. Sama si zváži množstvo bielizne a tomu prispôsobí množstvo vody. Nechýba špeciálny program pre detskú bielizeň, ktorý je veľmi šetrný k jemnému prádlu. Unikátny je prací program „Medic rinse“, ktorý je určený pre každého, kto má alergiu na pracie prášky. Toto intenzívne plákanie pri teplote 40o C dokonale odstráni všetky zvyšky pracieho prášku.

Práčka je dokonalá aj z ekonomického hľadiska. Nemusíte sa báť o jej životnosť – LG dáva na krokový motor nevídanú záruku 10 rokov. Prevádzka práčky je tak efektívna, že patrí do energetickej triedy A + + +. Spotreba energie je len 1,17 kWh a pri bežnom praní spotrebuje len 63 litrov vody. Ak nemáte bielizeň špinavú, ale len prepotenú alebo zapáchajúcu dymom, bude úplne stačiť rýchly 30-minútový program, ktorý je šetrný ako k prírode, tak ku spotrebovanej elektrickej energii.

Nie sú to len predajné čísla, ktorá z práčok LG robia jednotku na trhu. V májovom čísle časopisu dtest sa práčka LG s motorom Direct Drive stala víťazom veľkého nezávislého testu, ktoré organizovalo Občianske združenie spotrebiteľov TEST. Zo 17 testovaných a celkovo 127 prezentovaných práčok sa práve model LG F1480QDS stal víťazom testu a porazil aj oveľa drahších súperov. V kategórii prania dostala práčka známku »2,1«, čím s odstupom predbehla všetku konkurenciu.

Práčka LG F1480FD9 bude na slovenskom trhu dostupná v priebehu tretieho štvrťroku 2011 za odporúčanú maloobchodnú cenu 899 € vr. DPH. Práčka bude dostupná v štýlovej červenej farbe so striebornými dvierkami.

Technické parametre:

Kapacita:                                                     9 kg prádla
Rychlost odstreďovania:                         až 1400 ot./min.
Pracie teploty:                                            studená / 30 / 40 / 60 / 95o C
Energetická trieda:                                   A +++
Účinnosť prania / odstreďovania:         A / A
Rozmery:                                                     600 × 640 × 850 mm
Hmotnosť (čistá / balenie):                     69 / 73 kg

Words & Photos: LG One

www.lge.com