Autentické príbehy, nadčasové témy

Príďte sa potešiť letným slnkom v jesennej úrode

0

Náš dvorný sushi guru Tomáš Lysý pre vás pripravil ochutnávku jesenných odtieňov nabitých slnečnými lúčmi leta v kolekcii šiestich sezónnych delikates. Najlepšia rozlúčka s letom je privítať jeseň chutnými sústami.

Asuparagasu Managatsuo
Decentne kyselkavé ľahké sashimi z maslovej ryby preliaté horkastou omáčkou z citrusového ovocia yuzu a sladkým vínom mirin, podávané s blanžírovanou špargľou.

Supaishina Maguro
Zľahka opečený tuniak v štýle tataki s pikantnou omáčkou ponzu, prekladaný restovanými chilli, šalotkou a zázvorom v sprievode cesnakových čipsov.
Pri tvorbe tohto predjedla nášho suši gurua Tomáša Lysého inšpirovala tradičná japonská pochúťka sunomono. Teda zelenina a ryby naložené v kyslom jemne pikantnom náleve.

Atsui Sutobu
Ľahké hlavné jedlo – jemná rybka chilean seabass v zeleninovom sprievode reďkovky daikon, mrkvy, hríbov shimei a baby cukety preliatá dashi stockom a dusená v tradičnom hot pote na otvorenom ohni.

Kohitsuji
Delikátne opečené jahňacie kotletky s hríbovým želé a domácim kukuričným pyré. Toto hlavné jedlo využíva sezónne suroviny – kukuricu a hríby.

Goma Kurocha
Sézamová panna cotta so sezamovým crumble preliata sirupom z čierneho čaju v netradičnom aranžmáne. Inšpirácia jesennou záhradou.

Amakute Oishi
Dekadentný dezert v podaní husacej foie gras marinovanej v sladkej miso paste s karamelom, v súhre vanilkovej zrmzliny a čokoládového crumble, doladený jahodovým dressingom s akcentom japonskej slivky umeboshi.
Netradičná kombinácia na prvý pohľad nekombinovateľných chutí sezónnej foie gras so zmrzlinou.

Info a rezervácia: http://www.fouzoo.sk/sk/eventy/detail/Slnko-na-6-sposobov/62/

Termín: štvrtok 20. – sobota 22. 9. od 18 h
Cena: 139 eur pre dve osoby.
Odporúčame čo najskoršiu rezerváciu.

Fou Zoo
Panázijská reštaurácia Fou Zoo začala pôsobiť v Bratislave na jar 2010. Za krátky čas sa prepracovala medzi slovenskú špičku. Stala sa prémiovou reštauráciou roka 2012 podľa hodnotenia Gurmán Award a jej manažér Ľubo Blaho sa stal manažérom reštaurácie roka 2012. V rebríčku TRENDreštaurácie.sk je Fou Zoo aktuálne ohodnotené ako tretia najlepšia reštaurácia na Slovensku.
Šéfkuchár Michal Konrád má za sebou päťročnú prax na vedúcich pozíciách v prestížnych londýnskych reštauráciách Cocoon, Kyashii a Chino Latino. Absolvoval stáže v Dánsku, Maledivách, Srí Lanke, Japonsku a spolupracoval s osobnosťami ako Ichiro Kubota (Umu), Rene Redzepi (Noma), Mark Molnár (Zuma), Andrew Lassetter (Ignite Group), Yamada Chicara (Yamada Chicara). Kuchyňu Fou Zoo vedie od jej otvorenia.

Words & Photos: Fou Zoo

www.fouzoo.sk