Autentické príbehy, nadčasové témy

Princezná na mori

0

Princezná na mori

Medzi 13. a 17. februárom sa na slnkom zaliatej Floride uskutočnilo podujatie International Miami Boat Show. Jeho účastníci mohli na vlastné oči obdivovať krásne jachty, z ktorých viaceré sa zrejme stanú pýchou finančne zabezpečených hercov, športovcov, či biznismenov. Na štýlovej prehliadke morského luxusu sa podarilo zaujať aj lodi z dielne americkej spoločnosti Princess. Spomínanú krásku, ktorá sa najlepšie cíti v mocnom objatí mora, si práve teraz predstavíme.

Jachta Princess S72, zatiaľ ako jediná zaradená do triedy S, je zhmotnením špičkovej kvality a luxusného dizajnu, aký sa očakáva od modelov Sport Bridge. Charakter plavidla definuje výnimočný výkon a svojský štýl, ale predovšetkým schopnosť obratného manévrovania na vode. Smer, ktorý dizajnéri zvolili pri navrhovaní lodného exteriéru a interiéru necháva tušiť, že jachta sa bude páčiť skôr mladšej, po dobrodružstvách túžiacej klientele. Plavby čarovnými miestami ako sú Bahamské ostrovy, či Karibik sa vďaka „princeznej morí“ razom stanú nezabudnuteľným zážitkom.

Hnacou silou lode sú dva dieselové motory Caterpillar, (prípadne MAN), poskytujúce výkon od 1 622 do 1 800 koní. Luxusné plavidlo s výrazným hlbokým „V“ tvarom trupu, disponuje kvalitným riadením a dokáže vyvinúť rýchlosť 38 uzlov. Na jednej strane uhladený, na druhej strane agresívny štýl exteriéru dokonale vystihuje požiadavky triedy „S“. Nechýbajú okná s tmavými štruktúrovanými sklami ani štýlové schodisko spájajúce palubu s kajutami. Keď si bližšie všimneme priestor v oblasti kokpitu, veľmi rýchlo nadobudneme pocit, že ho navrhoval človek so silným architektonickým cítením. Dizajnérsky tím spoločnosti Princess zabudoval do útrob jachty aj 3,9 metrov dlhú garáž. Skvele poslúži napríklad na „odparkovanie“ člna Jet RIB, prípadne ďalších luxusných „hračiek“, ktoré má majiteľ plavidla vo svojom vlastníctve. Nad garážou sa nachádza rozsiahly priestor hornej paluby – ako stvorený pre chvíľky strávené v spoločnosti šteklivých lúčov slnka. Tu má svoje miesto aj wet bar, vybavený drezom a tečúcou vodou.

Atraktívna, 72 stôp dlhá jachta Princess sa môže pochváliť vynikajúco zariadenými kajutami. V nich nájde komfortné ubytovanie šesť cestujúcich a dvaja členovia posádky. Pri navrhovaní interiéru sa dizajnéri rozhodli vsadiť na prírodné materiály (makasarský eben), kožu a moderné poťahové látky. Čo sa týka prevedenia nábytku, je výlučne na zákazníkovi, ktorú z troch dostupných možností (čerešňa, americký orech, dub Rover) si vyberie. Súčasťou interiéru sú kvalitne zariadené toalety a kúpeľne, LED osvetlenie, klimatizácia, zrkadlá, svetlé, vlnené koberce a rôznofarebné vankúše. Najlepšie zariadená je kajuta majiteľa jachty. Čo v nej nájdeme? Veľkú dvojitú posteľ, skrine, prezliekací stolík so stoličkou, televíziu umožňujúcu prenos 3D obrazu vo Full HD rozlíšení, Rádio/DVD Blue Ray systém a kvalitný priestorový zvuk. Vďaka zvolenému dizajnu a štýlu, ako aj modernému vybaveniu si jachta drží nekonvenčný športový look.

Marcel Letko                                                                                   Photos: Press

www.princessyachts.com