Autentické príbehy, nadčasové témy

Printemps na Vianoce

0

Printemps na Vianoce

Neúprosne sa blíži čas, kedy sa mestá v rôznych kútoch sveta prezlečú do „sviatočných šiat“ a ponúknu úžasnú svetelnú šou pre svojich obyvateľov, či návštevníkov. Za touto iniciatívou nezaostávajú ani veľké obchodné centrá, medzi ktoré patrí aj slávny Printemps. Vianočnú výzdobu tento rok navrhoval aj Karl Lagerfeld.

Každá výzdoba, každý obchodný dom musí byť iný, odlišný. Tohtoročné výklady parížskeho obchodného domu Printemps na bulvári Haussmann budú pripravené na tému „Kozmické Vianoce“. Spoločnosť oslovila niekoľko výtvarníkov a návrhárov na čele s Karlom Lagerfeldom, aby vytvorili podľa svojich predstáv nejakú figúru, či figurínu, ktorá by zámer čo najlepšie vystihla. Lagerfeld navrhol na počesť značky Chanel bábku „Mademoiselle Coco“, ktoré tróni v záhrade snov. Samozrejme, hlavným cieľom výzdoby výkladov je prilákať čo najväčší počet zákazníkov.


Printemps

Dovoľte mi v krátkosti predstaviť vám príbeh tohto obchodného domu v Paríži.
– Založil ho v roku 1865 Jules Jaluzot a stvárnenie navrhol Paul Sédille tak, aby vyjadrovalo moderný pohľad a perfekcionizmus svojho zakladateľa.
– V roku 1923 dostal „dom“ obdivuhodnú kupolu v čistom štýle Art Nouveau, zostrojenú z 3 185 kúskov skla, ktorú vytvoril architekt Briéres.
– Ďalšia dôležitá udalosť sa udiala v roku 1991, kedy obchodný dom Printemps prevzala skupina PPR a vytvorila päť silných oddelení – Beauty, Art of Living, Fashion, Accessories a Men.
– Už o štyri roky prešla časť ženskej módy renováciou a stala sa vlajkovou loďou oddelenia Fashion.
– Luxus dostal svoju neodmysliteľnú časť v roku 1997. Na prvom poschodí dostal priestor Printemps du Luxe.
– Už v tomto storočí zaznamenali všetci zákazníci svetový primát, keď sa z oddelenia Beauty s plochou 43 000 štvorcových stôp, stalo najväčšie oddelenie na svete.

Printemps tvoria tri budovy, ktoré spoločne dodávajú tomuto parížskemu obchodnému centru svojské čaro. Každý kto miluje nákupy si určite nenechá ujsť jeho návštevu. Okrem obchodov tu návštevníci nájdu aj množstvo kaviarní a reštaurácie. Pre milovníkov luxusu sú k dispozícii také značky, ako Dior, Chanel, YSL, Kenzo, Cardin a množstvo iných.

Printemps leží v srdci Paríža, niekoľko minút od známej parížskej opery a Madeleine. Tri budovy a 27 poschodí s viac než miliónom produktov a 3 000 známymi značkami dokážu uspokojiť všetkých náruživých milovníkov nákupov.

NIPOS        Photos: ISIFA

www.printemps.com