Autentické príbehy, nadčasové témy

Prvý robotický vysávač LG Hom-Bot

0

Spoločnosť LG Electronics, ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v oblasti domácich spotrebičov, informačných technológií, spotrebnej elektronike a mobilných komunikáciách, uviedla na český a slovenský trh svoj prvý robotický vysávač LG Hom-Bot (LG VR5902LVM). V porovnaní s konkurenciou vyniká LG Hom-Bot vynikajúcim pomerom kvality, výkonu a ceny.

Spoločnosť LG predstavila svoj prvý robotický vysávač LG Hom-Bot. Ten vyniká spojením najnovších technológií, ktoré zaručujú najvyššiu efektívnosť vysávania, tichú, efektívnu a ekonomickú prevádzku. Moderný a hlavne funkčný dizajn ide ruka v ruke s účelnosťou a jednoduchou obsluhou. Roboti sú určení pre vysávanie všetkých druhov podláh a kobercov. Zvládnu vysať celú plochu podlahy, priestory pozdĺž stien, pod nábytkom a automaticky sa prispôsobí kobercom a ďalším povrchom podláh.

Domáci robot LG Hom-Bot oproti ostatným robotom vyniká najlepším pomerom kvality, výkonu a ceny. Je to prvý zástupca robotických vysávačov novej generácie. Na prvý pohľad vyzerá ako bežné robotické vysávače, je však neporovnateľne vyspelejšie. Vďaka dvojici kamier a 47 senzorov dokáže rýchlo zmapovať vysávaný priestor a nájde najefektívnejší cestu pre pohyb po miestnosti, aby nevynechal žiaden kút,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Vysávač má automatické aj manuálne upratovacie programy. Automatický program za veľmi krátky čas dokáže povysávať celú miestnosť. Na rozdiel od iných robotických vysávačov Hom-Bot presne vie, v ktorej časti miestnosti sa práve nachádza. Má totiž integrovaný akcelerometer a gyroskopický senzor, 5 ultrazvukové, 2 infračervené senzory a úplne unikátnu dvojicu kamier. Po miestnosti sa tak nepohybuje náhodne, ale po vypočítanej trase tak, aby čo najrýchlejšie povysával celú miestnosť, nevynechal žiadne miesto a zbytočne nevysával miesta, ktoré už povysávané sú. Li-Ion polymérová batéria ho dokáže udržať v prevádzke až 75 minút. Ak je batéria slabá, robot si sám nájde nabíjaciu stanicu a tam sa nabije. Ak nie je upratovanie dokončené, po nabití sám v upratovaní pokračuje. Stredne veľkú miestnosť o rozlohe 25 metrov štvorcových povysáva za 16 minút.

V samotnom vysávaní je neprekonateľný. Výkonný HEPA filter zachytí aj najjemnejšie prachové častice a roztoče, rotačná kefa vyčistí i špinu zašliapanú v koberci. Majitelia plávajúcich podláh a dlažieb privítajú mop z mikrovlákna. Bočné kefy sa zase dostanú do každého rohu miestnosti. Vďaka výške iba 9 cm vysávač ľahko zájde i pod nízku pohovku alebo nábytok.

Hom-Bot je tiež užívateľsky veľmi prívetivý. Vďaka nízkej hlučnosti neobťažuje svojím vysávaním. Nízku hlučnosť zaisťuje tichý prevod kief, špeciálna konštrukcia ventilátora ako aj materiály pohlcujúce hluk z motora. Ak by vás aj tiché vrnenie obťažovalo, využite funkciu odloženého štartu. Kým vy budete v práci, vysávač bude doma upratovať za vás. Zásobník na nečistoty je jednoducho dostupný z hornej časti, jeho vyprázdnenie je tak rýchle a jednoduché.

Na český a slovenský trh dorazí LG Hom-Bot začiatkom tohtoročného apríla 2011 a jeho odporúčaná maloobchodná cena bude 719,- eur. Prvým reťazcom, kde môžu zákazníci robotický vysávač LG Hom-Bot zakúpiť, je Datart.

Words & Photos: LG-One

www.lge.sk