Autentické príbehy, nadčasové témy

Prvýkrát na Slovensku: Opera Nabucco!

0

Na nádvorí Bratislavského hradu sa po prvý krát predstaví slávna opera Nabucco od talianskeho génia Giussepe Verdiho.

Priaznivci si budú môcť túto úžasnú operu, samozrejme so „Zborom židov“, s nádhernými kulisami a kostýmami, vychutnať v romantickej atmosfére pod holým nebom – v open air opere – už 28. augusta. Bude to prvá opera svojho druhu na Slovensku.

Operu exkluzívne pripravuje režisér Michael Tarant spolu s dirigentom Norbertom Baxom. Podujatie bude uvádzané v talianskom jazyku so slovenskými titulkami. Vystúpia tu špičkoví operní umelci z Českej republiky, Talianska, Ruska, Nemecka, Bulharska a USA , ako – Gianluca Zampieri, Pauletta de Vaughn, Andrea Kalivodová, či Richard Haan. Zbor spolu s orchestrom bude tvoriť až 180 účinkujúcich.

Príbeh Nabucco

V opere je zhudobnený biblický námet zo Starého zákona. Babylončania pod vedením kráľa Nabuchodonozora (Nabucca) vtrhnú do Jeruzalema, zničia Šalamúnov chrám a židovský národ odvlečú do zajatia. Boh Židov Jehova však potrestá kráľa tým, že na neho zošle šialenstvo. Nabucco, ktorý musel čeliť aj intrigám svojej domnelej dcéry Abigail napokon rozpozná svoju vinu, uzná silu a veľkosť boha Jehovu a vráti Židom slobodu. Sila tohto diela spočíva najmä v pôsobivých masových scénach a zborových výstupoch. „Zbor Židov“, ktorý sa v dobe vzniku opery stal vyjadrením túžby talianskeho národa po nezávislosti, je dodnes veľmi populárny.

Vstupenky

VIP vstupenky v hodnote 2990,- Sk obsahujú – „welcome drink“, občerstvenie v podobe studeného bufetu, exkluzívne miesta v prvých radoch pred pódiom, služby hostestiek, samostatné toalety, v prípade nepriaznivého počasia – bezplatne pláštenky a, samozrejme, aj samostatný vchod.

Klasické vstupenky na toto podujatie si môžete zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal, ktoré sa pohybujú od 990,- Sk.
Opera Nabucco začína 28. augusta o 20.00 hod. v priestoroch Bratislavského hradu.

Jana Milošovičová     Photos: ISIFA

www.port.sk
www.ticketportal.sk