Autentické príbehy, nadčasové témy

PUMA® a motoršport oslavujú desať rokov spolupráce

0

PUMA® v tomto roku zaznamenáva dôležitý míľnik, desať rokov vládne v kategórii motoristického športu. K tomuto jubileu prichádza s výročnou kolekciou oblečenia, obuvi a doplnkov, v ktorých sa technický výkon na dráhe snúbi s módou mimo pretekárskej dráhy.

PUMA navrhuje a vytvára obuv a oblečenie pre špičkových jazdcov Formuly 1 a MotoGP už od roku 1999. PUMA vstúpila do sveta automobilového športu výberom svojho prvého tímu Formuly 1, ktorým bola stajňa Williams. Neskôr sa stala partnerom ďalších špičkových jazdcov a stajní, vrátane tímov Benetton, Arrows, Prost, BAR – Honda, Renault, Sauber Petronas, Jordan Ford, Minardi F1, Panasonic Toyota a Jaguar Racing. PUMA jednoducho bola pri tom za všetkých okolností.

Značka PUMA je váženým partnerom tímov Ducati a Red Bull Racing. V roku 2005 naviazala partnerské vzťahy so stajňou Ferrari, najstarším, najuznávanejším a najúspešnejším tímom v dejinách majstrovstiev F1. Vďaka energické inovácii a kreativite sa firme darí pravidelne napĺňať technické požiadavky pretekárskych tímov a jazdcov. Z jej produktov, zameraných čisto na výkon, sa stali kultovou záležitosťou vo svete životného štýlu a módy.

V roku 2009 sa PUMA ďalej venovala motoristickému športu a v nadchádzajúcich sezónach hodlá pestovať partnerstvá s firmami Ferrari a Ducati. V tomto roku o sebe PUMA opäť nechala počuť na pretekárskych okruhoch Formuly 1, bok po boku so svojimi tradičnými partnermi. PUMA podporovala v roku 2009 päť z desiatich tímov, súperiacich v seriáli F1 – Scuderia Ferrari, BMW Sauber F1, Renault F1, Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso. PUMA sa tiež zúčastňovala seriálu MotoGP v sezóne 2009, pričom spolupracovala s tímom Ducati Marlboro.


Hlavné štýly PUMA 10th Anniversary Collection zima 2009:

Speed Cat 2.9 Mid 10 yrs
V náročných situáciách prichádza na pomoc Speed Cat. Na počesť desiateho výročia svojej činnosti vo svete motoristického športu PUMA prichádza s ďalším vývojovým článkom tohto kultového modelu. Speed Cat 2.9 Mid 10 Years je tohtoročná verzia, bezprostredne inšpirovaná originálnym modelom Speed Cat. Vnútorná podrážka je hybridnou kombinácou pouličných módnych prvkov (vulkanizovaný vzhľad) a unikátneho prvku motoristickej obuvi PUMA – zaobleného podpätku. PUMA uplatňuje módny prístup k svojej ikone motoristickej obuvi a ďalej vylepšuje tento model čo do kvality a štýlu.

En Route Ducati

V súlade s ergonomickými požiadavkami model En Route  Ducati zlepšuje harmóniu človeka so športovým strojom. Dizajnové prvky, inšpirované motocyklovým športom, ako napríklad vnútorná podrážka s integrovanou priehlbinou pre radiacu páku, ochrana nohy v oboch smeroch či ergonomická opierka, vám počas prechádzky v parku dodáva pocit jazdy na plochej dráhe

Words & Photos: 2media.cz

www.pumamotorsport.com
www.puma.com