Autentické príbehy, nadčasové témy

Rekordný víkend WTCC na SLOVAKIA RINGU

0
Rekordný víkend WTCC na SLOVAKIA RINGU

Motoristické podujatie roka 2016 – Majstrovstvá sveta cestovných automobilov FIA WTCC, prilákalo na pretekársky okruh SLOVAKIA RING takmer 40 tisíc divákov.

csm__MG_7848_3f3b2bfe9a

Rekordný divácky záujem počas troch dní vyvolali vskutku dramatické a napínavé preteky, v ktorých špičkoví jazdci WTCC bojovali o body do svetového šampionátu. V Otváracích pretekoch sa z víťazstva tešil Portugalčan Tiago Monteiro na Honde Civic WTCC. Pre tohto bývalého jazdca F1 to bol ôsmy triumf v kariére vo WTCC. V dramatických pretekoch získal prvenstvo po dobre pripravenom a prekvapujúcom útoku v zákrute 8 na Maročana Mehdiho Bennaniho na Citroëne C-Elysée WTCC. Tretie miesto bral britský pretekár Rob Huff, tímový kolega Monteira z Hondy.

csm__MG_7985_ed2862ff14

Hlavné preteky sa najlepšie začali pre Holanďana Nickyho Catsburga na Lade Vesta WTCC. Ten sa po výbornom štarte dostal pred Citroën Yvana Mullera, víťaza kvalifikácie. Mladý talentovaný Holanďan viedol 7 kôl, no potom naňho úspešne zaútočil José María López, úradujúci dvojnásobný Majster sveta WTCC z Argentíny. Hviezda továrenského Citroënu sa môže za dva roky v tejto kategórii motoristického športu pochváliť víťazstvami na všetkých okruhoch MS, no u nás ešte nikdy nevyhral. 5922 metrov dlhý SLOVAKIA RING sa mu konečne podarilo dobyť až dnes a mal z toho obrovskú radosť. Po štyroch pretekoch (a dvoch víkendoch) svetového šampionátu FIA WTCC je tak na čele priebežného hodnotenia pred Tiagom Monteirom, ktorý skončil v Hlavných pretekoch na 2. mieste, pred tretím Nickym Catsburgom na Lade.

csm__MG_8244_44acd61741

Tisícky divákov si na SLOVAKIA RINGU prišlo na svoje. Nová Fan Village WTCC prinášala počas víkendu zábavu pre celé rodiny, rozhovory aj autogramiádu s jazdcami svetového i slovenského motoršportu. V sprievodných pretekoch mali fanúšikovia možnosť vidieť aj vozidlá ako Porsche 997 GT3 Cup, Lotus Elise Cup a Suzuki Swift Cup.

Words & Photos: Press
www.slovakiaring.sk