Autentické príbehy, nadčasové témy

Reverso Squadra Lady – svet mnohých ženských tvárí

0

Dva roky po uvedení hodiniek Reverso Squadra pre mužov, Jaeger-LeCoultre predstavil kolekciu venovanú ženám. Minulý rok tak oslavovala táto značka významné udalosti  – 175. výročie vzniku a novú kolekciu Reverso Squadra Lady.

Reverso Squadra Lady odzrkadľuje rôznorodý ženský svet, konkrétne dve jeho tváre. Charakterizujú ho prvky, ktoré reprezentujú novú kolekciu – rýchlosť, jednoduchý systém zapínania, obdivuhodné zoskupenie materiálov, klasický dizajn a žiarivé diamanty. Modely predstavujú kombináciu jedinečných vlastností Reverso Squadra  a vycibreného štýlu, aby skrášlili dámske zápästia.


Reverso Squadra Lady – množstvo tvárí, jasný výber

Spoločnosť Jaeger-LeCoultre sa rozhodla ponúknuť ženám kolekciu hodiniek Reverso Squadra, ktoré stelesňujú podstatu ikonickej rady Reverso a ich unikátny otočný systém, s tým, že uchovávajú charakteristiky línie Reverso Squadra: štvorcové puzdro a rázny charakter, spolu so silným, charakteristickým –  známym dizajnom.

Dizajnéri, hodinári a technici sa spoločne podieľali na tvorbe línie bezchybne prispôsobenej špecifickým požiadavkám žien, ktoré sú pripravené využiť vo svoj prospech mužský pôvab. Ako samostatný model by sťažka dokázali uspokojiť široké spektrum požiadaviek náročných zákazníčok. Preto sa spoločnosť rozhodla ponúknuť dve línie s dvomi puzdrami – menším, ktoré je navrhnuté delikátne, ale jasne zodpovedajúce typickému ženskému návyku využitia hodiniek. Druhú líniu reprezentuje veľkorysé riešenie, ktoré spĺňa požiadavky žien so záujmom o športové aktivity. Pritom im umožňuje využívať hodinky a zároveň zaujať hneď pri prvom pohľade na ruku.

Estetický ciferník Reverso Squadra Lady je bohatý a plný, s originálne orientovanými číslicami, ktoré obklopujú strieborný kruh tak, aby dodávali celkovému „looku“ športový výraz rady Reverso Squadra. Tiež zaujme originálne geometrické usporiadanie, vytvárajúce na pozadí efekt slnečných lúčov. Honosnosť hodinkám dodávajú dva rady vkladaných diamantov, ktorých trblietanie prináša potešenie ženskému srdcu.

Už od čias „Grande Maison“ vo Vallée de Joux (sídlo firmy) sa spoločnosť snaží sprevádzať ženy, fascinované modelom Reverso Squadra, komplexnou ponukou vytríbených modelov. Každá verzia prichádza so širokým výberom materiálov, ktoré obsahujú množstvo variácií na tému  – žlté zlato, ružové zlato, alebo oceľ, či krásne zdobenie diamantmi.


Reverso Squadra Lady Duetto

Odkedy svet objavil Reverso Squadra – prvý model s otočným systémom puzdra, riešia kreatívci vo fabrike Jaeger-LeCoultre, ako zdokonaliť nové modely. Výsledkom je skvelý koncept Duetto, ktorý simultánne ukazuje „dve tváre času“. Princíp hodiniek je rovnaký ako pri klasike, keď jednu časť „tváre“ tvorí diamantová výzdoba po stranách a ukazovateľ dátumu, ktorý je  vkusne vložený v tele číslice šesť. Jedinečná je aj vnútorná časť vyzdobená symbolom hviezd, či vonkajšia plocha s ukazovateľom časomiery. Na počesť Jaeger-LeCoultre Calibre 968 bol v rámci kolekcie vytvorený aj model s diskrétnym priezorom v strede ručičiek, ktorý indikuje polohu na malom kruhovom ciferníku, vyzdobenom s „côtes soleillées“  – motívom slnečných lúčov.
Fanúšikovia hodiniek Reverso Squadra určite privítajú nové Duetto v rôznych verziách – v kovovom prevedení, vyzdobenom diamantmi – s bielym, alebo čiernym ciferníkom, či vo verzii s ružového zlata.

Tak, ako mužské verzie prezentujú osobnosti pola, tiež Reverso Squadra Lady má svoju ženskú polo hviezdu, ktorou je Clare Milford Haven.

Peter Fritz / Jaeger-LeCoultre         Photos: Jaeger-LeCoultre Press, Aline Coquelle

GALLERY

www.jaeger-lecoultre.com