Autentické príbehy, nadčasové témy

Revolučné riešenie pre vaše zdravie a krásu

0
Revolučné riešenie pre vaše zdravie a krásu

Bioaktívne peptidové ultrafiltráty Reconvel slovenského výrobcu Cell Core Laboratory, patria medzi najrevolučnejšie a najkvalitnejšie výživové doplnky na svete. Rovnaké výsledky dosahuje aj špeciálna kozmetika Reconvel. Takže, ak uvažujete nad možnosťou skvalitniť si život, prinášam vám revolučné riešenie.

Hlavnú účinnú látku v produktoch značky Reconvel predstavujú peptidy. Peptidy sa nachádzajú vo všetkých živých organizmoch, v každej bunke a tkanive. Hrajú kľúčovú úlohu vo väčšine biologických procesov a aktivít v ľudskom tele.

O výnimočnosti produktov Reconvel svedčí aj ich princíp fungovania. Využívajú – takzvaný homing, tiež odborne nazývaný „orgánová špecificita“. Jednoducho, ak sa vyskytne zdravotný problém s niektorým orgánom v ľudskom tele, prostredníctvom výživového doplnku Reconvel sa dostane do orgánu presne to, čo potrebuje. Ako je to možné?

„Účinné látky, ktoré vstupujú do krvného obehu pacienta, pochádzajú z rovnakého orgánu juvenilných – veľmi mladých zvierat, ktorý u pacienta vykazuje problémy. Takýmto spôsobom mu dokáže pomôcť a regenerovať ho. Pre skutočne účinné procesy v organizme je počas užívania preparátov podstatných päť základných skutočností:

  1. Najmenšie proteínové reťazce – peptidy, z ktorých sú poskladané väčšie proteínové reťazce (z nich bunky a z buniek orgány), sú identické u všetkých stavovcov – vrátane človeka.
  2. Pri spracovaní technológiou vyvinutou Cell Core Laboratory – ultrafiltráciou, sú všetky účinné látky, ktoré sa podávajú pacientovi pod jazyk, natoľko malé, že sa veľmi rýchlo vstrebú priamo do krvného riečiska, a čo je najdôležitejšie, aj priamo do buniek cez póry v bunkových stenách v príslušnom orgáne.
  3. Vďaka tomu, že Cell Core Laboratory dbá na to, aby spracovávaná substancia nikdy neprekročila teplotu 40 stupňov Celzia, peptidy ktoré dodáva do orgánov sú bioaktívne – živé. Takéto peptidy dokážu bunky prijať najlepšie a ich účinok je, na rozdiel od účinku syntetických peptidov, dlhotrvajúci.
  4. Organizmus a jeho bunky sú natoľko inteligentné, že sú schopné rozpoznať, ktorý peptid patrí do ktorého orgánu. Bunka si vezme z krvi len tie peptidy, ktoré do nej patria a ktoré jej chýbajú.
  5. Užívanie preparátu sublinguálne – pod jazykom, je oproti užívaniu prehltnutím ďaleko účinnejšie. Žalúdočné šťavy totiž zlikvidujú bioaktivitu peptidov a rozložia ich na jednotlivé aminokyseliny, ktoré musí následne bunka znova prácne poskladať. Naproti tomu peptid, ktorý pod jazykom vošiel priamo do krvného riečiska, je v kompletnej, naviac v živej forme, pripravený pre naviazanie sa na proteíny vo vnútri bunky. Bunka tak dostane hotový stavebný prvok určený na jej regeneráciu.

 

„Potrebné je ešte poukázať na to, že obsahom ultrafiltrátov nie sú len peptidy, ale aj rôzne mukopolysacharidy, minerály, vitamíny a iné anorganické látky, pochádzajúce z rovnakého orgánu, ktorý regenerujeme. Keďže pochádzajú z rovnakého, naviac mladého a zdravého orgánu, priehľadná tekutá dvojmililitrová „mixtúra“ dodaná do krvného riečiska pacienta, zaručene obsahuje všetko, čo poškodený orgán potrebuje a z čoho je zložený“, dodáva Prof. Pavel Babušík, CSc., Dr.h.c. – vedúci výskumu a vývoja Cell Core Laboratory.

Profesor Babušík, zakladajúci člen laboratória pre produkty značky Reconvel a rovnako vedúci výskumu, sa viac než tridsať rokov venoval výskumu v domácich aj v zahraničných renomovaných výskumných centrách, v oblasti genetiky a mikrobiológie. Viac než desať rokov sa venuje peptidom a ich účinku na ľudský organizmus. Okrem viacerých svetových prvenstiev, ktoré zaznamenal vďaka svojím objavom v tejto oblasti, je priekopníkom vo využívaní synergií orgánových peptidových ultrafiltrátov s ultrafiltrátmi z rastlín. V tejto oblasti pracuje na zvyšovaní účinnosti produktov s kolegom Mgr. Bohušom Obertom, PhD.

Na svete evidujeme málo laboratórií, ktoré sa venujú produkcii bioaktívnych peptidových ultrafiltrátov. Vyčnievajúca kvalita produktov Reconvel je medzi nimi nepochybná a objektívne merateľná.

„Oproti všetkým peptidovým ultrafiltrátom, s ktorými sme sa doposiaľ stretli, či sa jednalo o švajčiarske alebo francúzske, naše ultrafiltráty pozostávajú z menších častíc. Filtrujeme ich na 5 kilodaltonov (jednotka molekulovej hmotnosti). Pre zaujímavosť, po ultrafiltrácii majú peptidové reťazce veľkosť menšiu, ako milióntina milimetra“, vysvetľuje profesor.

Okrem veľkosti molekúl, je to aj koncentrácia peptidov, ktorá výrazne prevyšuje ostatných výrobcov, pretože v prípade produktov Reconvel je minimálne 2,5 násobne vyššia, než pri ostatných dostupných výrobkoch na svete. Pre porovnanie možno uviesť, že koncentrácia peptidov u ostatných výrobcov je 40 – 200 mikrogramov na mililiter, zatiaľ čo v produktoch Reconvel je to až 500 – 4500. Napriek tomu nie sú preparáty Reconvel najdrahšie, práve naopak. Cena pri prepočte za mikrogram na mililiter patrí k tým najvýhodnejším.

„Okrem poskytnutia maximálnej kvality a účinnosti, aj za cenu vyšších nákladov na výrobky, sme s profesorom pri návrhu portfólia našej výroby dbali na to, aby lekári mohli vybrať pre svojich pacientov čo najcielenejší produkt (s ohľadom na konkrétnu diagnózu). To je možné len pri širokej palete produktov. Mysleli sme aj na to, že v dnešnej dobe internetu si nejeden pacient vyberá produkt pre seba sám. Preto máme už teraz k dispozícii 21 druhov perorálnych peptidových ultrafiltrátov a 11 druhov krémov z radu špeciálnej kozmetiky“, uvádza Ing. Karol Školník – riaditeľ Cell Core Laboratory.

Značka Reconvel, ktorá je na trhu od minulého roka, ponúka štyri základné produktové línie.

Prvá z nich má 12 produktov zameraných na regeneráciu životne dôležitých orgánov a žliaz, centrálneho nervového systému a pohybového aparátu. Táto produktová rada obsahuje aj rastlinné produkty na podporu hormonálnej rovnováhy, na povzbudenie fyzickej stránky organizmu, psychiky, chuti do života a na zlepšenie výkonu ťažko fyzicky, ale aj psychicky pracujúcich a športovcov. Stimulačné rastlinné preparáty, pôvodne vyvinuté pre pacientov s dlhotrvajúcimi vážnymi chorobami, sa veľmi dobre osvedčili aj pre zdravých ľudí, ktorí čelia veľkému pracovnému vypätiu a potrebujú si udržať alebo zvýšiť výkon. V dnešnej dobe sú nároky na pracovný výkon manažérov, také vysoké, že dochádza k enormnému vyčerpaniu aj „zdravých ľudí“. Veľkú perspektívu majú aj produkty pre športovcov, ktoré výrazne zvyšujú výkon.

Ďalšia produktová línia pozostáva zo šiestich produktov zameraných na imunitu a autoimunitné poruchy, sezónne a chronické alergie a na likvidáciu vírusov. Produkty tejto produktovej línie sa neraz kombinujú s výrobkami na regeneráciu orgánov, pretože, žiaľ, množstvo ochorení vzniká pod vplyvom autoimunitných problémov, ktoré vynikajúco rieši najmä výrobok z týmusu – svetovo využívaný v takzvaných týmusových terapiách.

Okrem zdravia je pre mnohých ľudí dôležitý aj vzhľad a preto tretiu produktovú líniu reprezentujú ulrtafiltráty pre skrášlenie a omladenie. Trojica produktov tejto línie je zameraná na pokožku tváre a dekoltu – jemné i výrazné vrásky, alergickú, problematickú, dehydrovanú či unavenú pleť. Tiež na pokožku celého tela – alergickú a atopickú pleť, na pokožku hlavy – vypadávanie vlasov a stimuláciu vlasových folikulov.

Nielen pre ženy je určených 11 krémov špeciálnej kozmetiky zameraných na eliminovanie vrások, regeneráciu a spomalenie starnutia kože, regeneráciu a upokojenie mechanicky poškodenej kože, na potláčanie prejavov celulitídy a na eliminovanie strií a čerstvo zahojených jaziev. Hlavnými účinnými látkami v krémoch sú ultrafiltráty z kože a podkožia, a čo je najdôležitejšie, z placenty, ktorá pôsobí veľmi širokospektrálne. V niektorých krajinách sveta je povolené placentu používať aj perorálne, z dôvodu jej nesmiernej schopnosti regenerovať ktorýkoľvek z orgánov v ľudskom tele. Časť krémov Reconvel má svoje orgánové zloženie obohatené o rastlinné ultrafiltráty, ktoré napomáhajú aj pri rôznych ekzémoch a zápalových procesoch kože.

„Z takého širokého výberu produktov si vo väčšine prípadov dokáže zákazník vybrať ten správny produkt aj sám. Pri vážnejších zdravotných problémoch však odporúčam pacientom odkonzultovať svoj zdravotný problém priamo u nás, prinajmenšom telefonicky alebo mailom. Lekárska správa a krvný obraz bývajú niekedy nevyhnutnosťou. Jednu z najdôležitejších vecí predstavuje totiž správna diagnostika – hľadanie súvislostí, prečo daný zdravotný problém vznikol“, upozorňuje profesor Babušík.

„Pre získanie presvedčenia klientov a pacientov, že bioaktívne peptidové ultrafiltráty sú pre nich správnou voľbou, je potrebné poskytnúť im čo najviac informácií. Pre tento účel sme zriadili webovú stránku reconvel.sk, na ktorej sa dajú výrobky aj objednať. Stránku máme v pláne doplniť o odborné popisy fungovania našich jednotlivých výrobkov. Aj laická verejnosť je totiž natoľko inteligentná, že sa s radosťou zahĺbi do problematiky, najmä keď sa jedná o zdravie. Ako už spomenul kolega Babušík, obzvlášť pri vážnejších zdravotných problémoch, sme beztak zástancami odborných konzultácií, ktoré ochotne sprostredkujeme priamo s profesorom“, dodáva riaditeľ spoločnosti.

Z konzultácií potom vychádza nielen výber produktu, ale aj dávkovanie. To predstavuje vo väčšine prípadov jedna ampulka (2 ml) denne, počas dvoch mesiacov užívania. Ultrafiltráty sa užívajú veľmi jednoducho. Po vypláchnutí úst čistou vodou sa vyleje obsah ampulky pod jazyk, kde sa minimálne 20 sekúnd premieľa. Zvyšok sa môže prehltnúť. Krémy sa nanášajú na čistú pokožku. Účinné latky sa vzhľadom na ich veľmi malú molekulovú hmotnosť vstrebú veľmi rýchlo do hlbokých vrstiev kože, takže už po troch minútach je možné pokožku opäť opláchnuť a naniesť obľúbený bežný krém.

Čitateľov môžeme potešiť, že okrem toho najpodstatnejšieho, ako je kvalita výrobkov, sa pri uvádzaní do predaja myslelo aj na prevedenie obalov. Výživové doplnky aj špeciálna kozmetika sú balené vo veľmi estetických ekologických obaloch, ktoré možno separovať. Za toto prevedenie získali obaly produktov Reconvel v minulom roku ocenenie „Obal roka“ pre Českú a Slovenskú republiku. Súčasťou balenia perorálnych ultrafiltrátov je aj termoobal s chladiacimi vložkami, keďže výrobky je potrebné uskladňovať v chladničke. Doprava na adresu klientov je zabezpečená expresnou medicínskou kuriérskou službou.

Bioaktívne peptidové ultrafiltráty aj krémy nevykazujú žiadne kontraindikácie, čiže sa môžu kombinovať s akýmikoľvek doplnkami výživy aj liekmi. Tiež nemajú žiadne nežiadúce účinky, čo znie neuveriteľne. Sú presne tým, z čoho pochádzame – z peptidov. Pri rastlinných ultrafiltrátoch, ktoré by mohli vzbudzovať obavy či neobsahujú alergény, upokojuje zas samotný princíp spracovania. Pri ultrafiltrácii totiž cez filter prejdú len molekuly, ktoré sú násobne menšie ako alergény a vírusy, takže laboratórne spracované výrobky sú absolútne čisté.

 

Text a foto: Reconvel

www.reconvel.sk