Autentické príbehy, nadčasové témy

Rím v objatí Anjelov a démonov

0

Anjeli a démoni v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom majú za sebou svetovú premiéru. Uskutočnila sa vo veľkom štýle 4. mája, priamo a tak trochu provokačne, v Ríme. Film nakrútený podľa ďalšieho bestselleru Dana Browna predstavuje rovnako ako slávny Da Vinciho kód, opäť problém pre Vatikán.

Režisér Ron Howard sa už stihol posťažovať, že cirkev sa jeho novú snímku snaží za každú cenu poškodiť. Možno však práve kritika zo strany cirkvi pomohla „predchodcovi“ Anjelov a démonov zarobiť ohromných 758 miliónov dolárov. Zaujímavosťou je, že Vatikán nepovolil tvorcom filmu nakrúcať na svojom území. Produkcia sa teda musela postarať o vystavenie gigantických kulís, ktoré dokonale plnili úlohu repliky Vatikánu.

Film produkovala Columbia Pictures a možno ho charakterizovať ako kombináciu thrilleru a dobrodružnej kriminálky. O scenár sa postaral Akiva Goldsman. Filmových nadšencov istotne poteší skvelé herecké obsadenie. Popri Tomovi Hanksovi sa vo filme ukáže aj  Ewan McGregor, Stellan Skarsgard či Ayelet Zurer.

„Povedzme si to jasne – ani ja, ani Anjeli a démoni, nie sme zaujatí voči katolíckej cirkvi. A dovoľte mi byť trochu kontroverzným – verím, že katolíci, ako aj samotní hodnostári cirkvi si tento film vychutnajú preto, čím je: vzrušujúcim dobrodružstvom konajúcim sa v úžasne inšpirujúcom a krásnom Ríme,“ cituje slová Toma Hanksa na obhajobu vzťahu Anjeli a démoni vs. cirkev portál Kinema.sk.

Do slovenských kín má očakávaná filmová novinka doraziť 14. mája. V každom prípade, je sa na čo tešiť.

František Kvarda                  Photos: ISIFA

www.angelsanddemons.com