Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Robo Opatovský: Počas pandémie som sa snažil „urobiť si“ Vianoce každý deň

- Reklama -

Pýtali sme sa známych osobností, ako vnímajú tradície. Akú úlohu v ich živote zohrávajú a čo pre nich znamenajú? Veríme, že odpovede vás zaujmú.

Rodák z Trnavy a obľúbený slovenský spevák získal hudobné vzdelanie na bratislavskom konzervatóriu pod vedením pedagóga a koncertného majstra Jozefa Zsapku. A aké boli jeho spevácke začiatky? V roku 1993 ho prijali do Vojenského umeleckého súboru, spieval v Big Bande VUS pod vedením dirigenta Bohumila Trnčeku, neskôr Vlada Valoviča. Po skončení povinnej vojenskej služby pôsobil v hudobnej formácii Passion. Neskôr prišli ďalšie spolupráce a jeho spevácka kariéra naplno odštartovala. V roku 1997 vydáva svoj prvý album spoločne s českým producentom Danielom Hádlom s názvom „Robo Opatovský“. Nejaký čas žil striedavo dokonca aj v Japonsku.

Rád skladá aj vianočné skladby, keďže počas vianočných sviatkoch oslavuje narodeniny, niet sa čomu čudovať. Na svojom poslednom – vianočnom – albume nájdete dvanásť vianočných piesní.

Čo pre vás znamenajú tradície a akú úlohu zohrávajú vo vašom živote?

Tým, že som sa narodil na Vianoce, je pre mňa práve toto obdobie „najtradičnejšie“ zo všetkých tradícii vôbec. Dôkazom toho je aj moja vianočná tvorba. Počas pandémie som sa snažil „urobiť si“ Vianoce každý deň. A tak som tvoril repertoár na môj posledný album Šťastné a veselé…

Na druhej strane sú pre mňa Vianoce spojené s rodinou, návštevami mojich blízkych, oslavou mojich narodenín. (úsmev)

Moja manželka krásne ozdobí náš dom, ja kúrim v krbe a s láskou tradične prežívame tieto najkrajšie sviatky roka.


Foto: Lenka Filipeje

Článok bol zverejnený v časopise Milliard Sun (jar/leto 2022)

Čítajte aj

Michaela Rózsa Růžičková: Som naozajstná milovníčka rutiny, tých pevných rodinných zvykov

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -