Autentické príbehy, nadčasové témy

Rodený dobrodruh a gentleman – Nový Defender 130

- Reklama -

Defender patrí medzi absolútne najobľúbenejšie modely v ponuke T.O.P. AUTO PREMIUM. Už z prvých reakcií vidíme, že jeho najnovšia a najdlhšia verzia 130, nebude výnimkou. Poďme sa pozrieť na to, čo vozidlo, ktoré bude schádzať z výrobnej linky pri Nitre, prináša. 

Už pri prvom pohľade na siluetu vozidla je všetkým zrejmé, že patrí do rodiny Defenderov. Bližší pohľad už ale odhaľuje nové schopnosti vlastné iba najnovšej verzii Defender 130. Ide o najdlhší Defender, ktorý odvezie až 8 ľudí v rozložení sedenia 2+3+3, pričom si zachováva všetky terénne schopnosti a úroveň luxusu, ktoré prirodzene od značky Land Rover očakávame.

Dizajnovo prichádza vozidlo v nových, pre túto verziu exkluzívnych farbách – odtieňoch bielej, červenej a sivej a štandardom sú krásne, 20 palcové zliatinové kolesá. V interiéri a obslužných prvkoch nájdeme klasický prehľadný a elegantný minimalizmus Defendera s chrómovými finišmi. Obrazovka s rozmerni 11,4 palcov a systémom Pivi Pro pracuje so skvelou navigáciou what3words, ktorá vaše dobrodružstvá spoľahlivo nasmeruje na akýkoľvek trojmetrový štvorec a to aj bez telefonického signálu.

Celkovo je interiér všestranný, pripravený na rodinné výlety do prírody, náročné výpravy za adrenalínovými športami, podnikanie, či pohodlný rozvoz detí do školy. Je až neuveriteľné, čo všetko toto vozidlo zvládne a poskytuje. Nová 8-miestna verzia Defendera 130 ponúka po sklopení dvoch radov až 2291 litrov batožinového priestoru. Naložte mu čo chcete, Defender odpovedá splnenou úlohou.

Technickou lahôdkou pre off-road nadšencov je systém elektronického vzduchového odpruženia, ktorý pracuje so 430 milimetrovým pohybom. Pri terénnej výške má vozidlo k dispozícii ďalších 75 milimetrov zdvihu vpredu aj vzadu, čo ešte posilňuje jeho schopnosť prekonávania prekážok a slúži samozrejme aj pri brodení. Defender 130 bez problémov zvládne až 90 cm vody.

Vozidlo môže poháňať jeden zo štyroch trojlitrových šesťvalcov, benzínových alebo vznetových mild-hybridov a ponúka tiež dlhý zoznam dizajnových a technických drobností, ktoré sú zárukou spoľahlivosti, bezpečnosti a pôžitku z jazdy. Jeden príklad za všetky. Systém Pivi Pro sa prispôsobuje vašim potrebám a navrhuje navigáciu na začiatku rozpoznaného dochádzania, prípadne zníži počet zvukových pokynov navádzania v známom prostredí.

O Defenderoch, rovnako ako o iných prémiových vozidlách Jaguar a Land Rover, sa s vami radi porozprávajú osobne v showroome T.O.P. AUTO PREMIUM na Rožňavskej 30 v Bratislave alebo si s dohodnite osobné stretnutie mailom na predajjaguarlandrover@topautopremium.sk.

Terén, luxus, výkon, odolnosť, hobby, podnikanie, rodina. Defender 130 je jedno z najkomplexnejších vozidiel súčasnosti.

Zdroj: JLR, T.O.P. AUTO PREMIUM

Foto: JLR

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -