Autentické príbehy, nadčasové témy

Rolex s novinkami

0

Rolex s novinkami

Rolex predstavuje paletu nových dámskych modelov Datejust Lady 31 mm a ikonické potápačské hodinky Submariner v novom prevedení.

Oyster Perpetual Datejust Lady 31 mm

Svieže, vytríbené a elegantné. Tak by sa výstižne dali popísať nové dámske modely Rolesor z kolekcie Oyster Perpetual Datejust Lady 31 mm. Tieto pôvabné klenoty určené na každodenné nosenie sú odrazom mladistvej bezstarostnosti a ponúkajú mix farieb, drahých kameňov, 18-karátového zlata a ocele. Nové modely v kombináciách oceľ-žlté zlato, oceľ-ružové zlato a oceľ-biele zlato sú k dispozícii so širokou radou číselníkov a vizuálne atraktívnych dekoračných prvkov, medzi ktoré patria kvetinové motívy, drahokamy posiate rímskymi číslicami na pozícii 6, alebo lunety v rôznych prevedeniach: vrúbkované, hladké alebo osadené 24 či 46 briliantmi. Každý z týchto detailov dodáva nadčasovým hodinkám Datejust Lady jedinečný vzhľad. Všetky modely poháňa mechanický strojček kalibru 2235 s automatickým naťahovaním a rezervou chodu 48 hodín.


Oyster Perpetual Submariner Date

Submariner značky Rolex patrí nesporne k absolútnej špičke medzi potápačskými hodinkami. Od roku 1953, kedy boli po prvý raz predstavené, sa zabývali v hĺbke oceánov, kde sú nepostrádateľným pomocníkom každého potápača. Od svojho uvedenia sú naviac vďaka vodotesnosti, ktorá sa postupne vyšplhala zo 100 na 300 metrov, symbolom zvrchovanosti značky Rolex. Tento nadčasový model je teraz k dispozícii vo verzii z ocele s niektorými novými rysmi. Puzdro o priemere 40 mm z ocele 904L, ktorá je synonymom pevnosti a odolnosti voči vode a korózii, sa pýši novou otočnou lunetou v zelenej alebo čiernej farbe, ktorá je vyrobená z prakticky nepoškriabateľného kerachromu. Model zaručuje perfektnú čitateľnosť vďaka indexom a ručičkám, ktoré sú pokryté vrstvou luminiscenčného chromalightu. Mechanický strojček kalibru 3135 s automatickým naťahovaním je vybavený vláskom zotrvačníka zo špeciálneho Rolexom vyvinutého materiálu parachrom, ktorý je vysoko odolný voči otrasom a účinkom magnetizmu, čo zaručuje maximálnu chronometrickú presnosť a pozoruhodnú spoľahlivosť. Tento nový model je k dispozícii vo dvoch farebných prevedeniach – s čiernym alebo zeleným číselníkom a lunetou.

Nové modely Rolex nájdete v exkluzívnom hodinárstve Carollinum na Parížskej ulici 11.

Words & Photos: 2media

www.rolex.com
www.carollinum.cz