Autentické príbehy, nadčasové témy

Romantické sny sa stávajú skutočnosťou v zámku Wörtersee

0

V Rakúskom mestečku Velden sa každý môže cítiť ako knieža. Nachádza sa tu nádherný, priam až rozprávkový zámok, z ktorého srší luxus. Tento hotelový komplex nájdete v blízkosti najväčšieho korutánskeho a najteplejšieho rakúskeho jazera, ktorého brehy sú známe pod prezývkou „rakúska riviéra“. Tento zámok, ako aj jazero, bol preslávený vďaka televíznemu seriálu s hercom Royom Blackom.

História

Zámok Velden zriadil gróf Khevenhüllerom ako elegantné stredisko oddychu v rokoch 1590 až 1603. Neskôr bol zničený a dlho ho využívali ako súkromné sídlo. V roku 1990 ho nadobudol približne za 12 miliónov eur nemecký miliardár Gunter Sachs. Neskôr, v roku 2004, do tohto prázdneho objektu investovala skupina Hypo Group Invest Adria 120 miliónov eur na jeho komplexnú modernizáciu a rozšírenie. Hotel a prvá časť rezidencií boli pompézne otvorené vlani v máji. Druhá časť rezidencií a celkové dokončenie je plánované v tomto roku.

Vychutnajte si…

Tento zámocký hotel ponúka čistý luxus. V každom zo 105 nádherných apartmánov sa môžu hostia cítiť ako kniežatá a vychutnávať si pomalými dúškami jeho nádherné čarovné prostredie. Súčasťou hotelového komplexu je 50 luxusných rezidencií, z ktorých je v súčastnosti voľných iba pár. Ich cena sa pohybuje od 8400 eur za meter štvorcový. Rozlohy rezidencií sa pohybujú od 140 metrov štvorcových. Rozloha komplexu všetkách rezidencií má až 6,5 hektára. Hotelový komplex disponuje viacerými modernými rokovacími a konferenčnými miestnosťami, kaviarňami, labužníckou reštauráciou s najvyššou úrovňou, Plážovým klubom, Fitness, Wellness, Spa, Golf,…. a v zime ponúka navyše aj lyžovanie.

Práve takto nádherne, prepychovo a luxusne je zariadená veľká oblasť pri jazere v Rakúsku. Izby sú zariadené ako sen, ako z romantického filmu. Za optimálnu dvojposteľovú izbu zaplatíte od 550 eur na noc. V kúpeľniach pri sprchovaní sa v špeciálne upravenej sprche z onyxového mramoru budete cítiť ako by na vás padali kvapky dažďa z brazílskeho pralesa. Ďalšou kategóriou apartmánov sú izby Premier a Royal, kde jedna noc stojí od 1100 eur. Najromantickejšie, ale aj samozrejme drahšie, sú malé izbičky umiestnené v zámockých vežičkách, z ktorých je nádherný výhľad na celé Wörtersee. Romantická noc v takejto izbe stojí od 2100 eur vyššie. Medzi najdrahšie patria „cisárske apartmány“, ktorých cena za noc je 4000 eur a viac. V takomto apartmáne, ktorého rozloha je 300 metrov štvorcových, sa nachádza krb, klavír, dve spálne s kúpeľňou, šatník, čitáreň a vlastná konferenčná miestnosť. Na veľkých balkónoch sa môžete buď opaľovať, alebo sa uvoľniť a vnímať atmosféru pomalými dúškami v cisárskom jakuzzi.

Už dlhé roky mali v tomto legendárnom zámockom hoteli výsostné práva korunovaní dediči, filmoví herci a prominenti a to doslova a do písmena. Teraz sa nimi môžete stať aj vy, pokiaľ sa rozhodnete pre jednu z voľných rezidencií, dostanete exkluzívnu „Golden-Card“. Kde ostatní iba dovolenkujú, vy môžete mať svoje sídlo. Ako obyvateľ rezidencie máte možnosť používať všetky výhody centrálneho hotela Velden – a Capella Hotel a vychutnávať si splnenie vašich prianí.

Jana Milošovičová      Photos: Hotel Schloss Velden PRESS

www.hotelschlossvelden.com