Autentické príbehy, nadčasové témy

Romantika uprostred švajčiarskeho vidieka

0

V reštaurácii L’Auberge d’Hermance nachádzajúcej sa v blízkosti Ženevy, si hostia môžu pochutnať na fantastickej hydine, pečenej do chrumkava. Očarujúce miesto v prvom rade poteší milovníkov dobrého jedla, ale aj ľudí obľubujúcich pokojný, nenáhlivý spôsob života. Stravovacie zariadenie tvorí súčasť interiéru príjemného hotela rovnakého mena, obklopeného nádhernou, starostlivo udržiavanou flórou.

Miesto, kde chutí aj deťom

L’Auberge d’Hermance často vyhľadávajú rozvetvené rodiny s deťmi. Ich opätovný záujem naznačuje, že v jedálničku reštaurácie sa nachádzajú taktiež pokrmy, ktorých chuť dokážu oceniť aj tí najmenší. Starostliví rodičia pritom vedia, že dostať do bruška malých nezbedníkov niečo zdravé, ale pritom chutné, nemusí byť vôbec jednoduché. Pečené kuracie mäso s chrumkavou kôrkou je sice z hľadiska optimálnej výživy tak trochu kompromisom, detskému organizmu však predsa len ponúkne viac ako strava zo zariadenia rýchleho občerstvenia. Dospelí si okrem krehkej kuracinky rady pochutnajú na grilovaných rybích filetách, prípadne dajú prednosť porcii lahodnej kačacej pečene (foie gras), ktorú v L’Auberge d’Hermance pripravujú tak znamenite, až sa rozplýva na jazyku. Skvelým doplnkom ku chutnému jedlu je už tradične kvalitné víno, oplatí sa však dať šancu aj iným nápojom. Počas posedenia v reštaurácii môže hosť okúsiť napríklad senzačný koktejl, ktorý bol prvýkrát namiešaný v gstaadskom hoteli prevádzkovanom rodinou Wehren. Skiwasser cocktail pozostáva z citrónovej šťavy, jahodového kordialu a čerešňovice, samozrejme skombinovaných v adekvátnych dávkach. Do už vzniknutého mixu sa na záver môže pridať ešte sódovka a lákavá kreácia je hotová, pripravená k ochutnávke.


Idylka v lete i v zime     

Reštaurácia je situovaná do malebnej dedinky Hermance, rozprestierajúcej sa neďaleko turistami obdivovanej Ženevy. Lokalita už vari nemôže byť idylickejšia – nádherná príroda s množstvom sýtej zelene vytvára dohromady so siluetou príjemného „domčeka“, v ktorom sídli hotel a reštaurácia, skutočne pôvabnú kompozíciu. Je to teda výnimočné miesto pre ochutnávku klasických a zároveň jemne exotických chutí. Zruční zamestnanci reštauračnej kuchyne ctených zákazníkov svojimi kreáciami radi pokúšajú a vždy prejavujú radosť, ak s pokrmami a nápojmi vládne spokojnosť. Výnimočné jedlo je samozrejme servírované vo výnimočnom prostredí a obzvlášť v zimných mesiacoch panuje v útulnom interiéri švajčiarskej reštaurácie neopakovateľné čaro. Hoci vonku je chladno, dnu vládne príjemné teplo šíriace sa zo zapáleného krbu. Rodinnú, takmer až domácku atmosféru dotvárajú štíhle svietniky a orámované obrázky rozvešané po stenách. Jedinečnú súčasť interiéru tvoria drevorezby luxusného charakteru. Okrem hotelovej reštaurácie sa v období leta dostáva k slovu aj utešená vonkajšia terasa, ktorá ponúka hosťom čarovný pohľad na udržiavanú flóru v okolí. Tretím miestom určeným na stolovanie je zimná záhrada.

Po výdatnom obede stravujúcim už tradične dobre padne príjemná prechádzka okolo neďalekého jazera, kam môžu zájsť spoločne aj s deťmi. V čase sezóny je dokonca možné vybrať sa do Hermance zapožičanou loďkou a naspäť do Ženevy sa vrátiť autobusom. Tamojšie vidiecke prostredie láka svojím pokojom a je priam stvorené pre relax a odpočinok od rušného a hlučného života. Ľudia žijúci v dedinke sú ústretoví a podobne sa dá charakterizovať aj personál reštaurácie i hotela L’Auberge d’Hermance. Aj preto sa turisti, cestovatelia i obyvatelia ostatných kútov Švajčiarska na miesto radi vracajú.

Marcel Letko                                                          Photos: PRESS

www.hotel-hermance.ch