Autentické príbehy, nadčasové témy

Rozhovory pod vianočný stromček

0
Rozhovory pod vianočný stromček

Ak ešte nemáte pripravený darček pod vianočný stromček a máte poznatky, že vaši blízki sa zaujímajú o dianie vo svete a politike, tak vám prinášame zaujímavé riešenie. Stavte na nový titul vydavateľstva Eastone Books.

 

Oliver Stone: Rozhovory s Putinom

Osobné výpovede ruského prezidenta v rozhovoroch s americkým režisérom

O neobmedzený a slobodný prístup k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa pokúšajú novinári, tlačové agentúry či dokonca aj svetoví lídri, no naozaj sa to podarilo až filmárovi Oliverovi Stonovi.

V priebehu dvoch rokov podnikol oscarový režisér štyri pracovné cesty do Ruska, aby nazbieral materiál pre svoj dokument The Putin Interviews – Svet podľa Putina. So zámerom venovať sa predovšetkým rusko-americkým vzťahom sa mu však podarilo zozbierať aj jedinečnú kolekciu autentických názorov ruského prezidenta na celkové dianie vo svete či politické udalosti v minulosti.

Počas deviatich dní rozhovorov sa s ruským prezidentom rozprával aj o takých témach, akou je údajné ovplyvňovanie posledných prezidentských volieb v Spojených štátoch amerických, Edward Snowden, rozširovanie NATO, teroristické hrozby či zapojenie Ruska do konfliktov v Sýrii, na Ukrajine a inde vo svete. Kniha Rozhovory s Putinom je súborom prepisov rozhovorov zo Stonovho dokumentu a obsahuje aj také časti, ktoré v ňom neodzneli.

 

Peter Fritz/ Eastone Books

 

www.eastonebooks.com