Autentické príbehy, nadčasové témy

Rozmarné bublinky

0

Rozmarné bublinky

Rusko a Poľsko ovládli svetový trh s populárnou jemnou vodkou, Španielsko prevýšilo svet svojou brandy a Francúzsko ponúka najrozmarnejšie bublinky na svete. Od populárnych výrobcov, až po menej známe značky, ktoré sa pýšia dokonalosťou. Základ úspechu niekedy nespočíva len v poznaní značky, ale niekedy je ukrytý na dne pohárika.

Francúzsko sa nepovažuje len za najväčšieho producenta najkvalitnejších vín, ale tak isto za tvorcu šumivého sektu – šampanského. Pokiaľ ste fanúšikom bubliniek, radi vyhľadávate nové stretnutia s rôznymi producentmi, tak určite narazíte na svojich potulkách oblasťou Champagne na značku Nicolas Feuillatte. Prvé dojmy nadobudnete, keď si prezriete propagačné materiály tejto spoločnosti. Sú svieže, priam lákajú ponoriť ústa do chladivého šumivého vína. Preto začínam netradične práve nimi.


Aké je teda šampanské z produkcie Feuillattte?

Odlišuje sa už samotnými obalmi. Tie sú bezočivé, kreatívne, bohaté, s ingredienciami prinášajúcimi radosť. Zvýrazňujú osobnosť šampanského Nicolas Feuillatte. Vášeň a tvorivý potenciál je rozpoznateľný už vizuálne, keď sa bližšie pozriete na darčekové balenia so zakódovanou silnou identitou značky. Dizajnéri sústredili svoj umelecký prístup na odlíšenie, zvýraznenie jednotlivých aspektov značky, samotného produktu a jeho obalu. A naozajstnú radosť prinášajú rôzne prekvapenia ako napríklad na Valentína, či Deň matiek.


Objavovanie chute

Vráťme sa späť do vnútra podstaty. Zmyselná aróma, doplnená bohatými bublinkami a čerstvá chuť v ústach. Tieto faktory reprezentujú šampanské Nicolas Feuillatte. Vytvoril sa tak priestor pre širokú škálu variácií vhodných na to, aby ste ich objavili pri konkrétnych príležitostiach.

Zo bohatej ponuky je nutné spomenúť:

Brut Réserve Particuliére – elegantné šampanské  s kvetinovou vôňou, ľahkej zlatistej farby s ovocnou arómou hrušiek, sliviek, fíg, tiež mandlí a lieskových oriešok.
Miešané: 40% Pinot Noir, 20% Chardonnay a 40% Pinot Meunier

Demi-sec – guľaté a aromatické. Perfektné dávkovanie v demi-sec vytvára ideálnu chuť a dokonalú rovnováhu medzi jedlom a vínom. Je excelentné v spojení s orientálnou kuchyňou.
Miešané: 40% Pinot Noir, 20% Chardonnay a 40% Pinot Meunier

Rosé Brut – lahodné a ušľachtilé. Ružové šampanské výborné k do ružova udusenému lososovi. Absolútne potešenie pre labužníkov. Pohár Rosé môže byť vhodným doplkom popoludňajšieho menu. S chuťou černíc, malín, čiernych ríbezlí a jahôd tvorí súhru a vyniká ľahkosťou.
Miešané: 60% Pinot Noir, 10% Chardonnay a 30% Pinot Meunier

VINTAGE Brut Blanc de blancs – čerstvé a temperamentné. Chardonnay zvýrazňuje jemný nádych bielych kvetov ako napríklad akácií. Pokiaľ sa na tento druh šampanského dôkladnejšie zameriate,  objavíte chuť citrusového ovocia, hrušiek a limetky. Jeho temperament a harmónia ho vyniesli na najvyššie miesta v hodnotení kvality.
Stavba: 100% Chardonnay

K zaujímavým patrí aj kolekcia One Fo(u)r. Predstavujú ju dva druhy špeciálneho šampanského  – One Fo(u)r Blue (Brut) a One Fo(u)r Pink (Rosé) v 20 cl fľašiach.

Šampanské Nicolas Feuillatte v skratke:

– Jedna z vedúcich medzinárodných značiek
– Moderná, kreatívna a elegantná
– Inovatívne vinárstvo v srdci Champagne  v Chouilly blízko Epernay
– 2 225 hektárov vinohradov
– 13 zo 17 šampanských Grand Cru
– 33 zo 42 šampanských Premier Cru
– Nicolas Feuillatte je jednotkou vo Francúzsku a v globálnom meradle mu patrí tretia

   priečka.
– V roku 2007 predala spoločnosť 10 miliónov fliaš, z ktorých 9 miliónov bolo pod značkou

   Nicolas Feuillatte.

Zaujímavosťou je, že v tomto roku sa spoločnosť sústredila na budovanie podzemných pivníc, ktoré sú dôležitou súčasťou vinárskej produkcie.

Nipos          Photos: Grant Symon, Nicolas Feuillatte Press

www.cvcnf.com