Autentické príbehy, nadčasové témy

S luxusom sa na jeseň roztrhlo vrece

0

Pred pár hodinami som pripravoval informácie o aktivitách rôznych spoločností na filmovom festivale v Benátkach a toto čarovné mesto akoby nestrácalo dych. Svoj stan si tu rozložili hodinári z Chopardu, aby v romantickej a predovšetkým luxusnej kaviarni Florian predstavili svoju novinku – hodinky Imperiale.

Mýtické Caffè Florian na Piazza San Marco, si vybrali šéfovia spoločnosti Chopard – Caroline Gruosi-Scheufele a Karl-Friedrich Scheufele, aby odhalil nový model hodiniek Imperiale. Spojenie Benátok, mesta s bohatými tradíciami a, samozrejme, architektonickým skvostom, akým je Caffé Florian, spolu s technicky a esteticky dokonalými hodinkami Chopard bolo určite zaujímavé. Hostia si mohli tak vychutnávať oveľa intenzívnejšie vychutnávať jednotlivé obrazy. Pohľad z terasy Gritti Palace na Benátky patril k nezabudnuteľným.

Imperiale, hodinky s kráľovskou eleganciou

S novým modelom Imperiale priniesol Chopard kombináciu technického umu a ušľachtilého štýlu i elegancie, ktorý sa hodinkách ukrýva. Predlohou Imperiale sa stal  slávny model z roku 1990. Dizajnéri okrem toho čerpali inšpiráciu z rafinovaného, dynamického a prirodzeného ženského sveta. Nositeľka tohto hodinárskeho skvostu tak
dostane okrem krásneho darčeku do vienka aj nádych energie a eleganciu, ktorú ocenia všetci milovníci diskrétneho luxusu.

Pod zdržanlivým vzhľadom hodiniek Imperiale sa skrýva bohatstvo vzácnych a drahých
drobností. Mnohé z nich, ako napríklad typická, vystupujúca časť slúžiaca na nastavovanie hodiniek, boli úplne prepracované. Zaujímavo pôsobí aj samotný číselník, ktorému dominujú rímske číslice, ktoré dopĺňajú ďalšie symboly. Vyvrcholením je určite skvostná obruba z drahých kameňov, ktorá žiari a priťahuje tak pohľad milovníkov luxusných hodiniek. Celok dotvára nápis Chopard na číselníku. Hodinky Imperiale vyžarujú auru nadčasovej elegancie, pričom upozorňujú na jemné spojenectvo medzi  jednoduchosťou a majestátnosťou, sofistikovanosťou a zmyselnosťou. K dispozícii sú v niekoľkých veľkostiach a verziách – napríklad vyzdobené drahými kameňmi či v prevedení z leštenej oceli, samonaťahovacie, alebo vo verzii Chronograph. Zákazníci majú na výber kovový náramok alebo kožený remienok.

Imperiale určite dokáže osloviť aj tie najnáročnejšie ženy, ktoré tak získajú možnosť predviesť sa v spoločnosti.

NIPOS                                                  Photos: Inmagine

www.chopard.com