Autentické príbehy, nadčasové témy

S nadšením do ďalšieho úspešného desaťročia

0

Rok 2008 je rokom osláv 10-ročného úspechu pánskej voňavej klasiky, vône BOSS by Hugo Boss. Táto ikonická vôňa bola uvedená v čase, kedy bol trh zaplavený vôňami s dominantným, sviežim charakterom.

Symbolizuje skutočný medzník v oblasti pánskych vôní, pretože svojím intenzívnym vanilkovým charakterom vydláždila cestu moderným, zvodným vôňam pre pánov. Azda preto aj desať rokov od svojho uvedenia patrí BOSS by Hugo Boss stále do prvej desiatky najpopulárnejších pánskych vôní sveta, čo je dôkazom výnimočného úspechu, akým sa táto voňavá ikona môže pýšiť.

Poctou pri príležitosti tohto významného výročia, ako aj poctou 50 miliónom predaných flakónov vône, vyvinul BOSS zberateľský flakón, ktorý svojím pochrómovaným povrchom perfektne vyjadruje nadčasovú eleganciu samotnej vône. BOSS by Hugo Boss v sebe ukrýva túžbu po úspechu, pričom dokonale spája klasické, ale aj moderné prvky – všetko to, čo je pre úspešných a ambicióznych mužov súčasnosti dôležité. Nezameniteľná vôňa je tak finálnym doplnkom štýlovosti mužov a veríme, že týmto doplnkom zotrvá aj počas ďalších 10 rokov. Zberateľský kúsok vône BOSS by Hugo Boss Collectors´ Edition nájdete v predaji od septembra 2008.

Thomas Burkhardt, marketingový riaditeľ spoločnosti HUGO BOSS Fragrances & Skin Care, vysvetľuje: „Sme šťastní, že môžeme osláviť 10. výročie BOSS by Hugo Boss touto unikátnou zberateľskou kolekciou. Päťdesiat miliónov flakónov predaných od uvedenia vône je dôkazom toho, že sa vôňa BOSS by Hugo Boss zaradila medzi klasické a zároveň najúspešnejšie pánske vône na celosvetovom trhu.“

Boss by Hugo Boss – muž

Muž BOSS by Hugo Boss je odhodlaný dosiahnuť úspech. Je súťaživý a ambiciózny, žije vo svete, v ktorom nič nie je nemožné. Aj desať rokov po uvedení jeho charakteristickej vône je muž BOSS by Hugo Boss stelesnením presvedčivej mužnosti.

Tvorivý riaditeľ módnej kolekcie BOSS Black fashion, Ingo Wilts, dodáva: „Je skvelé, že mužom ich vzhľad dodáva sebavedomie a čoraz viac z nich vyjadruje svoju osobnosť práve prostredníctvom svojho vzhľadu. V súčasnosti sa starostlivosť mužov o svoj vzhľad nehodnotí ako strata mužnosti, preto je pre dnešných mužov štýl obliekania, ako aj vôňa, prirodzenou súčasťou ich životného štýlu.“


BOSS by Hugo Boss  – vôňa

Pred desiatimi rokmi sa všetky pánske bestsellery zakladali na sviežosti. Tvorivý tím P&G Fragrance Creation Team sa snažil ponúknuť mužom inú alternatívu, posunúť ich iným smerom a inovovať svet pánskych vôní spojením chutných tónov jablka, škorice a vanilky, inšpirujúc sa tak nezvyčajnou kompozíciou tónov jablkovej štrúdle. Pokrokovosť vône s tónmi vanilky v čase uvedenia, kedy trhu dominovali predovšetkým svieže pánske vône, sa ukázala ako úspešná – mužov očaril príjemný, sebaistý výraz vône, ktorá v nich zároveň mohla evokovať detské spomienky, avšak v kombinácii so zmyselným drevitým základom pôsobila delikátne, vláčne, zmyselne a predovšetkým  mužne. Kontrastné zložky spája malé množstvo ružového oleja, ktorý je zárukou elegancie, sebaistoty a úspechu vône BOSS by Hugo Boss až dodnes.

Hlava– chrumkavé červené jablko s jemne korenistým charakterom škorice dodáva úvodu vône príjemnú ovocnú hrejivosť.

Srdce – tvorí svieži kvetinový akord – šťavnatý, čistý a extrémne vzdušný. Dominuje mu zelené geránium pripomínajúce vôňu čerstvo pokosenej trávy.

Základ – akord dreva z olivovníka evokuje tóny drevín a zároveň ambry. Je živý a trochu suchý, čo vôni prináša hĺbku a výrazne mužný charakter.

Podľa Inga Wiltsa je „táto vôňa osobná a sofistikovaná. Je presným stelesnením muža BOSS by Hugo Boss. Svieža chuť vône je jedinečná, takže každý, kto ju okúsi, uchová si ju v pamäti. A to je jedna z najdôležitejších vlastností, akú môže vôňa mať – keď ju raz vyskúšate, nepomýlite si ju ani po rokoch.“


BOSS by Hugo Boss

S nadšením do ďalšieho úspešného desaťročia
Pri príležitosti 10, výročia ikonickej klasiky medzi pánskymi vôňami prichádza značka s novou reklamnou kampaňou, ktorá verne zachytáva osobnosť muža BOSS by Hugo Boss. Dnes sa táto vôňa vydáva na cestu úspechu do ďalšieho desaťročia. O inšpirácii pre novú kampaň nám čosi prezradili členovia tvorivého tímu, režisér a fotograf novej kampane.

Reklamná kampaň

Nová kampaň pre ikonu BOSS by Hugo Boss prináša osviežujúce predvedenie vynoveného konceptu. Zobrazuje obliekanie sa ako rituál, poukazuje na dedičstvo značky a kladie dôraz na význam štýlovosti pre sebavedomie a úspešnosť mužov. Vôňa BOSS by Hugo Boss je neodmysliteľnou súčasťou tohto rituálu, je významným finálnym doplnkom štýlu muža BOSS a jedným zo základných predpokladov jeho úspešnosti.

Pôvodná kampaň z roku 1998 sa opierala o rovnako silný koncept – flakón vône BOSS odrážal kľúčové hodnoty značky a reklamný vizuál zobrazoval sebaistého elegána z pohľadu cez flakón. Nová televízna kampaň nadväzuje na pôvodný koncept: predstavuje muža BOSS pri jeho prípravách von, čeliť každodenným výzvam, aké život ponúka. Pod réžiou skúseného Seana Ellisa tak sledujeme muža BOSS by Hugo Boss priamo pri jeho rituáli obliekania, prostredníctvom mnohých detailov. Sledujeme ho od momentu, kedy vychádza zo sprchy, až pokým odchádza zo svojho apartmánu. Kampaň natáčaná v Bankoku poskytuje divákovi obraz na intímny svet muža BOSS by Hugo Boss.

Silný, nadčasový a príťažlivý scenár zobrazuje muža BOSS by Hugo Boss ako sebaistého, otvoreného muža, ktorý si uvedomuje, že žije vo svete, kde je úspech podmienený pozornosťou mnohým detailom – či sa už jedná o obliekanie, celkový vzhľad, alebo okolie, v ktorom sa pohybuje.
Pri otázke na to, čo inšpirovalo vznik tohto reklamného konceptu, tvoriví riaditelia Patrice Jean-Baptiste a Karen Ellis uviedli:
„Inšpirácia pre túto kampaň vznikla pred 10 rokmi, keď sme uviedli vôňu BOSS, ktorá dosiahla mimoriadny úspech. Snažili sme sa nájsť spôsob, ako zobraziť hodnoty konceptu vône bez akéhokoľvek klišé. Rozhodli sme sa poukázať na budovanie vnútorného sebavedomia muža, ktoré mu umožňuje uspieť v súčasnom svete. Tak vznikla kampaň, ktorá úspešne pôsobila celých 10 rokov.“

Keďže pôvodná kampaň bola taká úspešná, nemali ste obavy pri vytváraní novej verzie? „Bola to nová, vzrušujúca výzva,“ vysvetľuje Patrice a Karen. „Dobre sme rozumeli kľúčovým prvkom, pre ktoré bola pôvodná kampaň celých 10 rokov taká úspešná a vedeli sme, že musíme nájsť nové detaily, ktoré by osviežili koncept a vyhoveli tak vkusu moderných zákazníkov. Vďaka Mariusovi – našej novej tvári kampane BOSS by Hugo Boss – sme splnili víziu režiséra Seana Ellisa a mohli sme dosiahnuť oboje – osvieženie i napredovanie konceptu.“

Model – Marius Hordijk je absolútnym stelesnením konceptu muža BOSS by Hugo Boss. Vždy odhodlaný uspieť a pritom veľmi ľudský. Je sebaistý, vie, čo od života chce a podľa fotografa kampane Michelangela di Bbattistu: „Odráža eleganciu muža BOSS by Hugo Boss svojou osobnosťou i sebaistotou, po akej ženy túžia a s akou sa muži radi stotožňujú.“
Marius, ktorého jeho obsadenie do kampane nadchlo a poctilo, uviedol: „V atmosfére, ktorá vyžaruje z muža BOSS by Hugo Boss je istá nonšalancia, ktorú vedome sám vytvára. Toto je vlastnosť, ktorú možno mám a ak ju nemám, určite ju túžim dosiahnuť.“

BOSS by Hugo Boss  – flakón po 10 rokoch

PO desiatich rokoch od svojho uvedenia sa BOSS by Hugo Boss predstaví v očarujúcom modernom a sofistikovanom zberateľskom flakóne. Pochrómovaný zberateľský kúsok je štýlovým prvkom pri príležitosti desaťročia vône. Moderná elegancia, čisté a jednoduché línie sú perfektným stelesnením charakteru muža BOSS by Hugo Boss.

Sortiment BOSS by Hugo Boss Collectors´ Edition
Toaletná voda     50 ml
Toaletná voda    100 ml

Oslavujte aj vy desiate výročie vône BOSS by Hugo Boss.

www.hugoboss.com
www.glamour-co.sk
  www.fann.sk