Autentické príbehy, nadčasové témy

Šampión s majstrovskými hodinkami

0

Spoločnosť Jaeger-LeCoultre oslavuje v tomto roku 175. výročie svojho vzniku a pri tejto príležitosti môže tento významný medzník podčiarknuť oslavou majstrovského talentu Valentina Rossiho, ktorý si vybojoval počas Veľkej ceny Japonska Moto GP  v Motegi ôsmy majstrovský titul.

Nie je nič prirodzenejšie, ako spolupráca medzi dvoma svetovými lídrami, ktorí sa môžu popýšiť rekordnými výsledkami v oblasti, ktorej sa venujú. Oba subjekty – mladý taliansky motocyklový šampión a producent špičkových hodiniek z Valée de Joux, neustále dopilujú svoj zmysel pre perfekciu, či pre technické inovácie. Tieto atribúty sú kľúčom k úspechu.

Master Compressor Extreme World Chronograph „46″, Master Compressor Extreme World Alarm „46″ a množstvo iných druhov  – predstavujú hodinky svetových víťazov. Jaeger-LeCoultre   sa okrem dokonalých produktov môže teraz tešiť aj zo spolupráce s motocyklovým géniom.

„V roku 2007 som prežíval „mizernú sezónu“, ktorú ovplyvnili aj správy o smrti Colina McRaea a Noricka Abeho (dvaja z jeho hrdinov motoristického športu). V tom čase som premýšľal, že to bol najhorší rok, aký som kedy prežil. Ale strádanie ma nakoniec vynieslo opäť na vrchol. Minulý rok ma trápili problémy, ale v tejto sezóne som silnejší. Ale tohtoročný šampionát patril k najnáročnejším zo všetkých“, prezradil o ceste k titulu Valentino Rossi.

Titul je dôkazom Rossiho dozretia. Posledné víťazstvo v Motegi malo sladkú príchuť, pretože na tomto okruhu nevyhral od roku 2001, v roku, kedy siahol na prvý titul v elitnej triede. V súčasnosti je majiteľom ôsmich titulov svetového šampióna pretekov cestných motocyklov.

Bez geniálnych schopností nemôžete siahnuť na pozíciu svetovej jednotky. O tom vie svoje aj Jaeger-LeCoultre, spoločnosť, ktorá sa pohybuje na vrchole už 175 rokov.  Jeden z najvýraznejších hráčov v histórii produkcie hodiniek oslavuje v tomto roku 175. výročie svojho vzniku. „Grande Maison“ vo Valée de Joux využíva túto príležitosť, aby pokračoval v písaní novodobej knihy úspechov. Fabrika sa môže pochváliť radou najkvalitnejších hodiniek, plných superlatívov a legendárnych modelov  – akými sú Reverso, Duoplan, Master Control, Memovox Polaris, Gyrotourbillon a Atmos.

V roku 2008 okolo 1000 odborníkov – vo viac ako 40 hodinárskych profesiách – pokračuje v ceste ďalšieho rozvoja, aby tak vzdali hold zakladateľom spoločnosti, vytvorením nových majstrovských kúskov v harmónii s veľkými „hodinárskymi“ tradíciami.
Jaeger-LeCoultre čaká budovanie novej prevádzky na ploche 9 000 štvorcových metrov.

Peter Fritz/ Jaeger-LeCoultre     Photos: S. Pessina/Jaeger-LeCoultre Press

www.jaeger-lecoultre.com