Autentické príbehy, nadčasové témy

Sári Csárda – keď jedlo chutí lepšie, ako doma

0

Csárda v maďarskom Dunakiliti po rokoch rekonštrukcie konečne opäť otvorila svoje brány, aby svojimi početnými dobrotami a krásnym prostredím lákala všetkých, ktorí vedia vychutnávať dobré jedlo a potešia sa v upokojujúcej prírode naokolo.

V celej Csárde panuje domácka atmosféra, tak trochu ako na veľkej chalupe zariadenej v štýle datujúcom sa niekoľko desiatok rokov dozadu. Masívne veľké stoly sa prehýbajú pod neodolateľne vyzerajúci pokrmami a pohostia aj početné osadenstvo. Csárda sa o svojich zákazníkov stará ukážkovo, a jeden chod za druhým sa budú predbiehať o vašu priazeň, aby ste si spomedzi nich vybrali a ocenili víťaza.

Je to však naozaj ťažké, lebo či už je to pozornosť Csárdy voči každému zákazníkovi v podobe lahodných oškvarkových, husacích a bryndzových nátierok spolu s domácim chrumkavým a ešte stále teplým chlebíkom z pece, alebo lahodné predjedlá či hlavné chody, všetky pokrmy sú tak vynikajúce, že víťazom musí byť jedine samotná ponuka Sári Csárdy. Rozhodnúť sa medzi všetkými pochúťkami je tak trochu výzvou, pretože už samotné názvy a následný opis jedál si žiada ochutnať všetko, a preto je veľmi pravdepodobné, že Dunakiliti sa stane vaším obľúbeným miestom, kam budete pozývať celú rodinu či všetkých svojich známych, len aby ste mohli opäť ochutnať niečo nové. Niet divu, že sa sem budete radi vracať, spolu s jedlom a dobrým maďarským vínom sa  môžete naplno pokochať aj prírodou okolo vás. Csárda ponúka sedenie vo vnútri, alebo vo svojich kamenných vonkajších útrobách či na svojej veľkej terase hneď vedľa brehu Dunaja s množstvom košatých vŕb, ktoré si už istotne vypočuli množstvo spevavých ód na pôžitky z vychutnávaného jedla.

Zabavia sa aj deti, v priestrannom areáli sa nachádza malá zoo s domácimi zvieratkami, ktoré sa potešia každej návšteve. A keďže po skvelom jedle je dobré dopriať si trochu relaxu, prečo si neoddýchnuť na ležadlách na brehu zurčiaceho Dunaja, ktorý chýry o dobrom jedle šíri až do ďalekých miest a krajov.

Rebecca Šafariková                                        Photos: Sári Csárda archive

www.sariscarda.hu